http://owsianko.blog.onet.pl/

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

http://owsianko.blog.onet.pl/

Postprzez Owsianko Cz, 10.08.2006 17:47

Od czasu, gdy założyłem blog, zacząłem interesować się tym, co piszą inni autorzy, zaglądałem więc do wielu z nich.
Jak wiemy, internet to ocean z różnorodnymi informacjami. Trudno się w nim poruszać w jakimś uporządkowanym kierunku.
Przeważnie zdani jesteśmy na przypadek, ślepy traf, szczęśliwy zbieg okoliczności umożliwiający nam odkrycie tych blogów, o których powinniśmy wiedzieć od razu. Od razu powinniśmy wiedzieć, gdzie się znajdują i co zawierają.
Obecnie istniejąca metoda ukazywania blogów wartościowych i odróżniania ich od blogów intelektualnie tandetnych, polega na ocenie ich popularności.
Tu wypada jednak zaznaczyć, że nie wszystko, co jest popularne, automatycznie jest wartościowe. Np. onet prowadzi listę blogowych przebojów, lecz blogi mądre, nośne, zmuszające ich czytelnika do pogłębionych refleksji, pomieszane są z blogami przeciętnymi, konwencjonalnymi.
Istnieje co prawda umowny podział tego blogowego magazynu treści wszelakich i sztuczny podział ów nazywa się: KATEGORIE. Jednakże jest on ograniczony tylko do stu pozycji. W tym miejscu wypada sobie uświadomić, że blogów są miliony.
W masie blogów skleconych z myśli nie wykraczających poza banał, stereotyp i schemat, w masie tej myśli oryginalne i twórcze, zawarte w blogach nielicznych, giną. Giną, choć niosą w sobie cenne przemyślenia. Giną i mało kto o nich wie.


Kiedy czytam w komentarzach, że blog jest cenny i że tylko nieliczni znają jego adres, postanawiam, iż zacznę cytować jego posty. Z tym, że nie będzie to z mojej strony działanie arbitralne: za każdym razem będę prosił autora postu o wyrażenie zgody na przedruk. Tak więc już dzisiaj zaczynam ten zamiar wprowadzać w czyn i już dzisiaj zachęcam Was do dyskusji nad moją propozycją

Proszę o odpowiedź( zgodę na przedruk lub odmowę) .

Pozdrawiam
M.J.
Owsianko
 
Posty: 221
Dołączył(a): Cz, 03.08.2006 14:57

Powrót do Korespondencja



cron