Jubileusz Krystyny Jandy

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Jubileusz Krystyny Jandy

Postprzez Magnolia Śr, 07.04.2010 12:00

Jubileusz Krystyny Jandy

Środa, 7 kwietnia (10:15)

Każde pojawienie się Krystyny Jandy w filmie lub na scenie jest wydarzeniem. Jednak taka okazja, jak zbliżająca się premiera spektaklu "Rosyjskie konfitury," nie zdarza się często. Występ artystki w sztuce Ludmiły Ulickiej jest bowiem jej jubileuszową, 50 rolą w przedstawieniach Teatru Telewizji. Tym razem Janda nie ograniczyła się jednak tylko do aktorstwa i także wyreżyserowała sztukę.

Obrazek
Krystyna Janda i Sonia Bohosiewicz w "Rosyjskich konfiturach" /materiały prasowe

Wybór "Rosyjskich konfitur" przez Jandę nie był przypadkowy.

"Tym razem inicjatywa wyszła ze strony telewizji - wyjaśnia aktorka.

"Zadzwonił do mnie ktoś z redakcji Teatru Telewizji mówiąc, że mają wspaniały, ale jednocześnie trudny do realizacji tekst i spytał, czy nie chciałabym rzucić na niego okiem. Zgodziłam się i z każdą stroną lektury byłam coraz bardziej zachwycona. Od razu odpowiedziałam, że chcę podjąć się tego wyzwania" - dodaje.

Zdjęcia do spektaklu odbyły się jesienią ubiegłego roku.

Jak podkreśla reżyserka, na planie udało się zebrać obsadę jej marzeń. Na scenie pojawi się legendarny Ignacy Gogolewski, długo niewidziana Agnieszka Krukówna, a także Sonia Bohosiewicz, Agnieszka Mandat i Rafał Mohr. W postać czarnego charakteru fantastycznie wcieliła się natomiast Maria Seweryn.

Na ekranie nie zabraknie też samej Jandy, która została głową całej wielopokoleniowej, rosyjskiej rodziny, która nie jest w stanie przystosować się do współczesnego świata.

Z okazji tej jubileuszowej premiery, Teatr Telewizji przygotował wyjątkowy materiał zapowiadający sztukę.

"Krystyna Janda jest dla mnie od zawsze symbolem eksperymentowania i przełamywania barier w sztuce - tłumaczy jego twórca, Jakub Kwieciński. - Dlatego też w zapowiedzi staraliśmy się postawić na nowoczesność i nieco zabawiliśmy się formą. Jest w niej chociażby fragment muzyki techno i zmiksowany z nim głos Krystyny Jandy".

Talent aktorski i reżyserski artystki, a także zaproszenie do współpracy wspaniałych aktorów dają gwarancję wspaniałego spektaklu. Ubiegłotygodniowy pokaz przedpremierowy w Teatrze Polonia spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem i zakończył kilkuminutową owacją na stojąco.

Premiera "Rosyjskich konfitur" na antenie TVP1 w poniedziałek, 12 kwietnia, o godzinie 20:20.

źródło informacji: INTERIA.PL
Pozdrawiam najserdeczniej,
Klaudia

----------------------------------------------------
Magnoliaplace.tumblr.com
Avatar użytkownika
Magnolia
 
Posty: 3722
Dołączył(a): Wt, 01.03.2005 17:25
Lokalizacja: Mio Destino

Powrót do Korespondencja