Minister Kultury szczerze

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Minister Kultury szczerze

Postprzez coffee Śr, 26.07.2017 22:44

Droga Pani Krystyno,

cały wywiad z ministrem Glińskim też warto przeczytać (link poniżej), bo po raz kolejny szczerze i otwarcie pokazuje swoją ignorancję oraz brak kompetencji do kierowania kulturą, ale to koniec tego wywiadu jest najlepszy:

Na koniec pytanie: co Pana urzekło w kulturze w ostatnim czasie?
Film „Jak zostać kotem”, na którym byłem wraz z moją córką, ona była chyba trzy razy na tym filmie. To nie była polska produkcja, ale niezwykle sympatyczna.

A z polskich produkcji i wydarzeń?
Podobał mi się konkurs młodych talentów tanecznych – to konkurs eliminacji na Eurowizję. TVP Kultura organizowała to wydarzenie, ja miałem przyjemność być na tym koncercie. Widziałem tych młodych, profesjonalnych artystów i utalentowanych amatorów, widać było, że to ich pasja. Było to bardzo świeże, autentyczne, niesplamione komercją. Oby tak zostało.

Zwrócę też uwagę na występ orkiestry Józka Brody – który jeszcze w PRL istniał jako symbol muzyki ludowej. W tym roku jego zespół zaprezentował wspaniałą muzykę na gali wręczenia nagród ministra. Uczestnicy i goście byli pod wielkim wrażeniem.


http://niezalezna.pl/102702-piotr-glins ... rok-wywiad

Szczere, smutne i prawdziwe. Koty nie tylko się najlepiej klikają w całym internecie, ale również rządzą w kulturze w ogóle.
Nie poddawaj się Krystyno, najlepszego mimo wszystko!

P.S. Zawsze myślałam, że każdy profesor to co najmniej człowiek obyty jeśli nie erudyta. O naiwności!
coffee
 
Posty: 108
Dołączył(a): Pn, 30.07.2007 23:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Minister Kultury szczerze

Postprzez Krystyna Janda Wt, 01.08.2017 05:12

Mnie już nic nie zdziwi. Gdyby dało się żyć obok nich nie przeszkadzając sobie nawzajem, ale się nie da. Bo włażą z butami... Lato trwa. Wszystkiego dobrego.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron