Interesujący pomysł na nowy spektakl

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Interesujący pomysł na nowy spektakl

Postprzez Podły_intruz Wt, 08.05.2018 13:25

Pani Krystyno, czytam ostatnio wiele na tematy związane z tym jakimi potworami są Polacy. Dlatego "Zapiski" wydają mi się tak ważne, bo pokazują prawdę o nas - najgorszym narodzie świata, który zorganizował nie tylko holocaust, ale i marzec 1968.

Natknąłem się niedawno na wypowiedź historyka prof. Krzysztofa Jasiewicza. Cytuję tylko fragment, by czasu Pani nie zabierać, ale wydaje mi się, że to o czym mówi naukowiec może być interesującym zarzewiem nowego spektaklu z Pani udziałem.

***Milicja żydowska we wrześniu 1939 r. w Zamościu, po bitwie pod Tomaszowem Lubelskim, wyłapywała ukrywających się w tym mieście lub okolicach żołnierzy polskich. Rozstrzeliwali ich na miejscu albo przekazywali NKWD.

Kiedy bolszewicy prowadzili na rozstrzelanie kolumnę około 2000 polskich jeńców w okolicach Kostopola, jeden z cudem ocalonych tak opisywał ich zachowanie: „Gdy kolumna szła przez miasteczko – miejscowi Żydzi pluli na nas, wyzywali najbardziej plugawymi słowami, rzucali w nas kamieniami”.

Mało kto wie także, że Żydzi stawiali bramy powitalne we wrześniu 1939 r. wkraczającym wojskom niemieckim w Pabianicach, Łodzi, Białymstoku czy Krakowie. W Zarębach Kościelnych na czele witających stał rabin w stroju odświętnym***.
Podły_intruz
 
Posty: 12
Dołączył(a): N, 12.02.2017 18:48

Re: Interesujący pomysł na nowy spektakl

Postprzez Krystyna Janda So, 09.06.2018 04:25

Spektakl " Zapiski z wygnania " jest zrobiony z okazji okrągłej rocznicy marca 1968. Nie ma cenzury, każdy może zrobić spektakl o czym chce, niech robią. Ja ten temat uznałam za ważny.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja