Chcę wierzyć, tylko komu i w co?

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Chcę wierzyć, tylko komu i w co?

Postprzez slawomir.mokrzycki Śr, 13.01.2021 20:56

Dzień dobry Pani Krystyno.

O tym co się ostatnio dzieje nie mogę przestać myśleć. Szczepionki, aktorzy, właściciele wielkich firm tłumaczenia z różnych stron.
Cały czas mnie zastanawia jak mogło do tego dojść...Że telefon, jakieś listy, szybkie akcje, że ambasadorzy akcji szczepień. Przykro mi to powiedzieć, ale bardzo źle to wygląda z perspektywy, w której znajduje się taki Pani Fan jak ja. Mój wielki szacunek do Pani postawy obywatelskiej, do Pani zaangażowania społecznego bardzo mocno zgasł.
Gdy zobaczyłem Pani wpis na FB o przyjęciu szczepionki pojawiło się w moich myślach pytanie: skąd Pani miała dostęp do szczepionki? Potem zacząłem śledzić media (nazwę je lewicowymi, by była jasność) i tam również dużo niejasności, kto zadzwonił do kogo, że do Państwa, i tak dalej. Słowem klucz są znajomości.
I to mi zachwiało moją wiarę w Pani Autorytet i innych osób ze środowiska aktorskiego, którzy na co dzień na barykadach przeciw tej władzy, a sami skorzystali z okazji...
Wiem, że gdyby taka akcja miała miejsce z innym środowiskiem np.: episkopatem, to byłby grom w mediach, że biskupi szczepią się po znajomości, po układach i tak dalej...jestem o tym przekonany. Dlatego próbuję rozsądnie to wszystko ogarnąć, jakoś poukładać, bo CHCĘ WIERZYĆ w Państwa intencje, ale póki co nie mogę.
Na tym polega wiara w CZŁOWIEKA, w jego szlachetność, niezłomną postawę, uczciwość...Budowane przez dziesięciolecia ciężką pracą codziennym wysiłkiem. Przykre, że można jednym zachowaniem stracić tak wiele.
Jest mi smutno i nieznośnie także z powodu tego, że nie wyobrażam sobie Pani wypowiedzi w jakimkolwiek politycznym dialogu...Bo czynem zaszczepienia wytrąciła Pani sobie broń Autorytetu. Byle kto może Pani teraz to po prostu wytknąć...
Mając taką władzę jaką mamy i wespół do niej taki, a nie inny kościół i takie Państwa zachowania wzbudzające wielką nieufność nie dziwmy się, że poziom zaufania społecznego jest w Polsce niski. Komu mam ufać, skoro politykom nie można, kościołowi nigdy bym nie zaufał... Pozostają ludzie Kultury, Pisarze, Aktorzy, Muzycy, Piosenkarze, Dziennikarze, Publicyści....i Pan Owsiak, Pani Ochojska i wielu innych twórców fundacji o wielkim znaczeniu.
Gdyby Pan Owsiak przyjął szczepionkę razem z Państwem, poza kolejnością, wyobraża Pani sobie co by się stało? Zawaliłby się świat milionów ludzi na Całym świecie, którzy wspierają WOŚP...
Pani Krystyno, bardzo Pani współczuję hejtu, nie powinien mieć miejsca. Zdrowa dyskusja tak, krytyka i ścieranie stanowisk-tak. Hejt i nienawiść NIGDY choćby bolało.
Muszę poczekać ze sobą na to co wydarzy się dalej. Może się coś wyjaśni, może nie... Nie wiem. Czuję się w naszej, nie-naszej, nie wiem już w czyjej Polsce coraz bardziej samotny...
Pozdrawiam z Poznania, ponoć tęczowego.
=Sławek=
slawomir.mokrzycki
 
Posty: 60
Dołączył(a): Pt, 04.08.2006 11:40
Lokalizacja: Poznan

Re: Chcę wierzyć, tylko komu i w co?

Postprzez Krystyna Janda So, 10.04.2021 06:44

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek

Re: Chcę wierzyć, tylko komu i w co?

Postprzez Krystyna Janda So, 10.04.2021 06:44

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron