Fredro

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Fredro

Postprzez Poltiser Cz, 14.01.2021 13:22

Proszę przyjąć pozdrowienia i wyrazy podziwu!

Ma Pani talent i doświadczenie, niestety ostatnio bardziej bolesne, niż wynikałoby to z okoliczności. Oglądam pani filmy od zawsze, pamiętam moje i moich kolegów licealne emocje związane z premierą "Człowieka z marmuru"...
Nie musi Pani odpowiadać na mój list, ma Pani tak mało czasu.
Chciałbym podzielić się tylko jedną refleksją - do namysłu... Chyba nikt bardziej od Pani nie umiałby docenić obecnie dramatu twórczego i osobistego, człowieka na uboczu Historii, jakim był moim zdaniem Aleksander Fredro... a on ze swoistym poczuciem humoru, dostarczył mistrzom teatru materiału jak Szekspir i Molier do ośmieszania zła i głupoty, bez nienawiści do bliźnich. On też spuścił powietrze z emocjonalnego balona romantyzmu. Bardzo go lubię. Mam nadzieję że potrafiłby poprawić Pani humor.

Jego wymuszone milczenie przez lata ma obecnie złowroga wymowę...

Grać Fredrę dzisiaj to patriotyczna manifestacja niezgody na prostactwo, w dawno zapomnianym stylu Polskich Wielkich Mistrzów.

Życzę wytrwałości. Tłumaczyć się Pani nie ma z czego. Często dobre intencje służą innym do mało chwalebnych celów. Proszę planować, tworzyć i dzielić się z nami wszystkimi tym co Panią pasjonuje. Nie pamiętam w moim pokoleniu osoby mówiącej o Pani inaczej jak z szacunkiem.

Serdeczne Pozdrawiam.

"Cichy Wielbiciel"

;-)
Poltiser
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 14.01.2021 12:51

Re: Fredro

Postprzez Krystyna Janda N, 28.02.2021 08:37

Ukłony. Kocham Aleksandra Fredro. Kocham. Mamy Go zawsze w repertuarze. Ukłony.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron