Schronisko w Józefowie

Czasami nie masz zielonego pojecia jak coś zrobić, jak coś działa. Tutaj znający się radzą co i jak.

Schronisko w Józefowie

Postprzez amc Wt, 31.08.2010 22:51

Obrazek

Jak pomóc?

ADOPCJE
Najlepszą formą pomocy zwierzętom ze schroniska jest ich adopcja. Żadne, nawet najlepsze schronisko nie zastąpi im prawdziwego, kochającego domu. Dla nich jest to jedyna szansa na drugie, lepsze życie!
Pamiętaj jednak, że adopcja psa lub kota to duża odpowiedzialność, dlatego ważne jest, aby decyzja o przygarnięciu do siebie zwierzaka była przemyślana. Pamiętaj, że bierzesz sobie przyjaciela na wiele lat wspólnego życia.
Zwierzę ze schroniska może adoptować tylko osoba pełnoletnia, za okazaniem dowodu tożsamości i zgodą na rejestrację swoich danych.
Adopcja wiąże się także z uiszczeniem opłaty adopcyjnej, pokrywającej podstawowe koszty utrzymania zwierzęcia w schronisku, ewentualne pokrycie kosztów sterylizacji.
Przygarniając psa lub kota ze schroniska podpisujesz także umowę adopcyjną, w której zobowiązujesz się do dobrego traktowania zwierzęcia, a w razie, gdy nie będziesz mógł go dalej utrzymywać - nie porzucenia go, lecz oddania z powrotem do schroniska.
Jesi uważasz, że jestes gotowy na adopcję psa i spełniasz wszystkie warunki formalne, koniecznie zajrzyj do naszej galerii psów i kotów i wybierz sobie przyjaciela na całe zycie.
A może ktoś z Twoich znajomych chciałby przygarnąć zwierzaka? Koniecznie skontaktuj go z nami.


POMOC RZECZOWA
W schroniskach brakuje wszystkiego i każda najmniejsza pomoc rzeczowa jest wielkim darem dla bezdomnych psów i kotów. Dlatego jeszcze dziś obejrzyj swoje mieszkanie lub ogródek i zobacz, czy nie masz może niepotrzebnych rzeczy, które bardzo mogą się przydać w schronisku.

Oto lista rzeczy, które najbardziej potrzebne są w schronisku:

* Wszystkiego rodzaju artykuły spożywcze: kasza, ryż, makaron, mięso, kości, sucha karma, puszki mięsne, konserwy, mleko;
* Rzeczy do ocieplania bud: koce, pledy, narzuty, kołdry, poduszki, wykładziny, dywany;
* Smycze, obroże, kagańce, szelki, zabawki i pluszaki;
* Środki do pielęgnacji zwierząt: szczotki, grzebienie, szampony dla psów;
* Środki weterynaryjne: preparaty przeciwpchelne, tabletki odrobaczające, nieużywane książeczki zdrowia;

Warunki adopcji

* Adoptować psa może tylko osoba pełnoletnia

* Adopcja dokonuje się osobiście, nie adoptujemy psów przez pośredników i nie wydajemy psów na prezenty

* Adopcja psa wiąże się z pokryciem opłaty adopcyjnej, która przeznaczona zostanie na resztę psów przebywających w schronisku (wysokość opłaty ustala dyrekcja schroniska)

* Sunie wydawane z naszego schroniska muszą być po zabiegu sterylizacji

* Osoba adoptująca zwierzę podpisuje umowę adopcyjną, w której zobowiązuje się do dobrego traktowania psa, a w wypadku, gdy nie będzie mogła się już dłużej nim opiekować- nie porzucania go, lecz oddania z powrotem do schroniska

* Jeśli pies ucieknie należy powiadomić schronisko lub wolontariuszy, jak też podjąć wszelkie możliwe kroki zmierzające do odnalezienia go

* Nigdy nie wydajemy psów na łańcuch oraz do warunków, które są gorsze od tych, jakie może zapewnić psom schronisko

* W razie stwierdzenia nieodpowiednich warunków lub nieodpowiedniego traktowania zwierzęcia, schronisko ma prawo zabrania go, jeśli wcześniejsze rozmowy z nowym właścicielem nie wpłyną na poprawę opieki i warunków


Osoba chcąca adoptować zwierzę musi posiadać przy sobie:

* dowód osobisty
* obrożę i smycz

http://www.psy-warszawa.pl/
(...) liczba pomysłów, które mi się lęgną w głowie, mnie samą męczy. Sama ze sobą i ze swoją wyobraźnią i swoim entuzjazmem nie mogę sobie poradzić. I co więcej, z upływem lat się to nie zmienia. Koszmar.
KJ
Avatar użytkownika
amc
 
Posty: 8537
Dołączył(a): Śr, 16.01.2008 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Schronisko w Józefowie

Postprzez moon Cz, 29.04.2021 21:59

W sumie to ja myślę też o adopcji pieska. Mam już jednego, nerwuska i podaję mu cbd dla zwierząt . Sklep Konopteka ma to dla mnie.
Ostatnio edytowano So, 23.04.2022 17:54 przez moon, łącznie edytowano 1 raz
moon
 
Posty: 82
Dołączył(a): N, 13.10.2019 17:43

Re: Schronisko w Józefowie

Postprzez kaylee.becker Śr, 26.05.2021 19:00

Nie tak dawno zrobiłam duże zakupy w tym sklepie zoologicznym online https://hubun.pl/ i wysłałam ogromną paczkę do schroniska. Miałam kilka wolnych stówek więc zdecydowałam się pomóc. Myślę, że warto pomagać - zwłaszcza zwierzętom. Czy Wy robicie coś również dobrego?
Avatar użytkownika
kaylee.becker
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr, 26.05.2021 18:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Schronisko w Józefowie

Postprzez GoldenHaker Pt, 11.06.2021 08:14

Józefów jest naprawdę wspaniałym miastem. Kocham takie rzeczy. To jest coś doskonałego moim zdaniem!!
________________________________
http://rzetelneprace.pl/pisanie-wypracowan/
Avatar użytkownika
GoldenHaker
 
Posty: 112
Dołączył(a): Wt, 08.06.2021 21:56


Re: Schronisko w Józefowie

Postprzez welfareheals N, 21.11.2021 21:08

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
welfareheals
 
Posty: 33376
Dołączył(a): Cz, 23.09.2021 12:39




Powrót do Pomóż mi