WSZYSTKO PŁYNIE część 1

Tutaj publikujcie swoje opowiadania, scenariusze, felietony, rysunki itp

WSZYSTKO PŁYNIE część 1

Postprzez wiktor Pn, 11.07.2005 10:36

*
Niemożliwe jest, aby mieć taką straszną postać, jak ja! Wszyscy przede mną uciekają, nie chcą mnie nawet widzieć. Uznaje się mnie za jakąś bezosobową gorącą ciapę. Co mam zrobić, aby zmienić ten wizerunek? Dlaczego zostałam tak niesprawiedliwie osądzona przez wszystkich na świecie? Nie zależy mi na opinii ludzi, to są w większości nadąsane półgłówki.
Czy to nie dziwne, że wydaje się im, że są na najwyższym szczeblu hierarchii istot ziemskich? Jakież to niedouczenie!
A gdybym...
Gdybym tak mogła stworzyć coś wielkiego.
Choć, niekoniecznie stworzyć. Mogłabym przybrać jakąś zachwycającą formę, którą każdy by podziwiał, cenił, szanował. A nie to, co teraz – pomyśleć, że niektórzy mówią na mnie Lawa!
Siły natury! Jesteście przecież moimi braćmi i siostrami! Pomóżcie mi, bo żyć mi się odechciewa!
- Czego chcesz od nas w tak nieprzyjaznym czasie?
- Przychodzę do was z prośbą o pomoc. Chcę zmienić moją formę, stać się czymś wielkim.
- Jesteś wielka!!!
- To tylko wielkość literalna. Cóż mi z niej?!
- W czym my możemy ci pomóc?
Posmutniałam. Jak im to wytłumaczyć? Nie wiedzą, co mam na myśli.
- Odkąd istniejecie, zawsze byliście szanowani. Ty, Wietrze, dostałeś zaszczytne nazwy, ty, Morze, też. Chmuro, możesz przynosić deszcz i urodzaj. Możesz grzmieć i postępować z naturą w taki, jaki ci pasuje, sposób.
- Masz rację. Do czego zmierzasz?
- Pomóżcie mi wspiąć się wyżej. Chcę, aby choć przez chwilę zwrócono na mnie uwagę, chcę osiągnąć doskonałość, nawet jeżeli miałaby być krótka i zwiastować rychłe unicestwienie.
- Obawiamy się, że mamy zbyt ograniczone możliwości – powiedziały z obawą siły natury.
- Nawet nie wiecie, jak możecie mi pomóc. Nie proszę o nic wielkiego. Kiedy będę potrzebowała waszej pomocy, to dam znać. A teraz wybaczcie. Muszę przemyśleć wiele spraw. Do zobaczenia.
wiktor

Powrót do Wasza twórczość