Teatr William-Es w Zamku Książ

Tutaj publikujcie swoje opowiadania, scenariusze, felietony, rysunki itp

Teatr William-Es w Zamku Książ

Postprzez Robert Delegiewicz 1 Pt, 08.12.2006 00:00

Witam serdecznie Pani Krystyno!
Nazywam się Robert Delegiewicz i jestem załozycielem Ogólnopolskiego Teatru William-Es , który od czerwca tego roku ma swoją siedzibę w Zamku Książ.
Od 1997 roku pracowałem ( zaraz po ukończeniu Liceum Muzycznego) w Teatrze Lalek w Wałbrzychu.
Tu, nawiasem mówiąc, pewien to dość ciekawy zbieg okoliczności- NIGDY nie chciałem być lalkarzem, ale dokładnie dwa lata wcześniej po spotkaniu w tym właśnie teatrze Daniela Olbrychskiego grajacego gościnnie "Listy miłosne", podjąłem decyzję o roizpoczęciu spaceru, truchtu, lub w razie potrzeby biegu w kierunku drogi zwanej aktorstwem.
Moja rozmowa z Panem Danielem, który jakoby starał sie wybić mi z głowy ten zawód, a może raczej przestrzec przed nim, pomogła mi w podjęciu decyzji: " po maturze nie Akademia Muzyczna, ale PWST".
Skończyło się ostatecznie, paręlat później, egzaminem w Alejach Ujazdowskich.
W teatrze tym pracowałem do czasu, gdy jego dyrektorem, był Eugeniusz Koterla ( jeden z najstarszych dyrektorów w Polsce ).
Ale nic nie trwa wiecznie- przyniesiono misia w teczce... i... nie było juz sensu tkwić w miejscu , w którym przestano robić dobre spektakle, a zaczęto robić dom kultury ( ów nowy dyrektor to pan po licencjacie z resocjalizacji ).
I tak w roku 2005 odszedłem by założyć swój własny teatr (nie lalkowy, lecz aktorski), który jak juz wspominałem znalazł swą siedzibę w Zamku Książ.
Nie jest lekko- powiem nawet dość ciężko, ale czuję się dobrze w MOIM Teatrze.
Nawet zapytany przez naszego scenografa Andrzeja Prokopa, czy nie chciał bym wrócić, gdyby "tam" zmieniła się dyrekcja, pomyślałem i powiedziałem NIE.
Dlatego czuję Pani bliskość, wiedząc, że Pani, w tej chwili ma też SWÓJ Teatr.
Życzę Pani powodzenia we wszystkim co Pani robi.
A... i jeszcze jedno. Dziękuję za PESTKę!!!
o tym co ... o tym co... co mówi. :-).
Pozdrawiam gorąco i zapraszam na stronę mego teatru: www.teatrwilliam-es.com



Wałbrzych 07.12.2006r. godz.01:18
Ostatnio edytowano Pt, 09.02.2007 06:56 przez Robert Delegiewicz 1, łącznie edytowano 3 razy
Robert Delegiewicz 1
 
Posty: 13
Dołączył(a): Cz, 07.12.2006 22:33
Lokalizacja: Wa

Postprzez placunio Pt, 08.12.2006 00:08

Panie Robercie,
listy skierowane do pani Krystyny Jandy proszę pisać w dziale
Forum Strona Główna - KORESPONDENCJA
(proszę go tam umieścić)

Tam p. Krystyna czyta listy i na nie odpisuje....

pozdrawiam..o północy!!
Avatar użytkownika
placunio
 
Posty: 2778
Dołączył(a): Wt, 31.10.2006 11:42
Lokalizacja: ...z Alei Marzeń...

Postprzez sonja Pt, 08.12.2006 00:19

...........a upiór sie włóczył:)

ps. witam:)
Avatar użytkownika
sonja
 
Posty: 17740
Dołączył(a): Pn, 18.04.2005 23:50
Lokalizacja: z szarości ...

do SONJA

Postprzez Robert Delegiewicz 1 So, 09.12.2006 01:36

Dzięki!
Dyzortografowie tak mają.
Wybaczcie!
Robert Delegiewicz 1
 
Posty: 13
Dołączył(a): Cz, 07.12.2006 22:33
Lokalizacja: Wa

Postprzez sonja So, 09.12.2006 21:21

Wybaczam:)
Avatar użytkownika
sonja
 
Posty: 17740
Dołączył(a): Pn, 18.04.2005 23:50
Lokalizacja: z szarości ...

Czysta Ciekawość

Postprzez Robert Delegiewicz 1 Wt, 12.12.2006 08:58

A na tym zdjeciu to TY?
...
Tak pytam.
Z ciekawości...
Robert Delegiewicz 1
 
Posty: 13
Dołączył(a): Cz, 07.12.2006 22:33
Lokalizacja: Wa

Postprzez Martha Śr, 13.12.2006 14:55

witam panie Robercie byłam w zamku Książ, bardzo tam ładnie. Mój narzeczony pochodzi z tamtych stron, więc pewnie jeszcze tam nie raz bedziemy. przy następnej wizycie zawitamy do teatru.
Martha
 
Posty: 44
Dołączył(a): Wt, 30.05.2006 13:37
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez sonja Śr, 13.12.2006 15:15

....niech bedzie ze ja....zjawa internetowa..;P
Avatar użytkownika
sonja
 
Posty: 17740
Dołączył(a): Pn, 18.04.2005 23:50
Lokalizacja: z szarości ...

Teatr William-Es

Postprzez Robert Delegiewicz 1 Cz, 14.12.2006 22:00

Postaram się zapamiętać aby powiadomić o najbliższej premierze lub otwartym spektaklu w Książu. Teraz zapraszam na trzeci z cyklu wieczorów poetyckich na Zamku Książ.
Będzie to wieczór poezji frywolnej (z racji karnawału). 04.01.2007r. godz. 16:00.
Wieczory odbywaja się w pierwsze soboty miesiaca o godzinie 16:00.
W styczniu zagramy " Jądro ciemności" Josepha Conrada. Dokładnej daty nie znam jeszcze , ale zapewne pod koniec miesiaca (może w ostatnią sobotę stycznia).
Wczoraj z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego gralismy "Dziady", które też są w naszym repertuarze. Miło jest wiedzieć, że ktoś z Koszalina wybiera się do Teatru William-Es. Dziękuję.
Ps. A może tak się stanie, że jako teatr zawitamy i do Koszalina.
Robert Delegiewicz
Robert Delegiewicz 1
 
Posty: 13
Dołączył(a): Cz, 07.12.2006 22:33
Lokalizacja: Wa

Postprzez Martha Wt, 19.12.2006 14:26

zapraszamy mamy tutaj ładny i duży teatr teraz co prawda w remoncie ale już niedługo będzie czekał na nowe awangardowe grupy i twórców. postaraj sie a napewno będziemy.
co do Ksiąza to dokładnie niewiemy jeszcze kiedy tam zajrzymy ale jak tylko to postaramy się nawiedzić i sprawdzić Twoja twórczość
serdrcznie pozdrawiamy.
Martha
 
Posty: 44
Dołączył(a): Wt, 30.05.2006 13:37
Lokalizacja: Koszalin

Re: Teatr William-Es w Zamku Książ

Postprzez robertdelegiewicz Śr, 12.06.2013 15:25

I jak to napisał E.E.Shmitt "życie pisze swoje własne scenariusze"...
Po kilku ciężkich latach walki o trwanie tego teatru, po rozstaniu z Panią Gołdon (na którą zarejestrowana była firma reprezentująca ten teatr) zastałem na portierni Zamku Książ zostawione przez nią pismo treści :
do ochrony(1)
Prosze o niewpuszczanie na teren magazynu teatru William-Es. nikogo bez pisemnego
zezwolenia ze strony i/lub telefonicznego porozumienia z p. Danutą Gołdon - właścicielka teatru. W szczególności dotyczy to pana Roberta Delegiewicza podającego sie za dyrektora artystycznego. Informuję, iż pan Robert Delegiewicz nie ma już żądnego angażu w teatrze i nie jest oraz nigdy nie był jego współwłaścicielem, jak też nie pełnił żadnych funkcji administracyjnych."

Pozostawienie tego pisma nie skłoniło jednak Pani Danuty do bycia konsekwentną. Z plakatów wykreśliła co prawda mój numer telefonu, ale nie nazwisko, nie twarz...

Ja zaś mimo tego jestem bardzo szczęśliwy. Mam dziś wspaniałą żonę, która nosi moje nazwisko, mam wspaniałą córeczkę i swoją własną firmę i teatr.
robertdelegiewicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 12.06.2013 14:18


Re: Teatr William-Es w Zamku Książ

Postprzez welfareheals Pt, 02.09.2022 22:11

welfareheals
 
Posty: 33376
Dołączył(a): Cz, 23.09.2021 12:39



Powrót do Wasza twórczość



cron