Stowarzyszenie Absolwentow Wydzialu Elektroniki

Tutaj publikujcie swoje opowiadania, scenariusze, felietony, rysunki itp

Stowarzyszenie Absolwentow Wydzialu Elektroniki

Postprzez Jureczek Śr, 02.03.2011 15:12

Ochotnik - marzec 2011 - Pismo Osrodka Kultury Ochoty - OKO
Numer ostatni - wobec zamknięcia pisma

Ochota/ Wola
List - Apel Czytelnika

Stowarzyszenie Absolwentów Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych
Politechniki Warszawskiej w 60 - lecie powstania Wydziału

Przy okazji moich 60. urodzin, równocześnie obchodzonych z 60. urodzinami Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej przyszło kilka maili ze świata. Takie serdeczne slowa : "Zdrówka, wszelkiej pomyślności, szczęścia. Twoi przyjaciele."
Tak myślę: ta pomyślność, kilkoro przyjaciół pamiętających o mnie gdzieś w świecie - skąd to się wzięło ?

Krotki okres w życiu człowieka ( bo cóż to jest 5 lat studiow wobec moich 60 lat) byl kluczowy. 5 lat studiów wyznaczyło moją dalszą drogę życiową. Nie tylko jeżeli chodzi o dalszą pracę w dziedzinie układów cyfrowych, ale również jeżeli chodzi o środowisko, w ktorym się obracałem. Czas wolny często spędzalem w towarzystwie osób poznanych w pracy i ich rodzin. A bywalo i tak, że koleżanka czy kolega ze studiow spotkani wiele lat po studiach stawali się od razu kimś bliskim.

Wiele czasu spędzanego co dzień na studiach z kolegami, poznanie ich w rożnych sytuacjach, również stresujących pozwoliło nam się bardzo zaprzyjaźnić. Wystarczy parę zdań przy spotkaniu po latach, aby odżyły te dawne znajomości.

Układy cyfrowe - zmieniające swą postać od technologii TTL, poprzez mikroprocesory towarzyszą mi całe dorosłe życie. Wydaje mi się jakbym byl z nimi na co dzień od zawsze. Ale to przecież na Wydziale dowiedzialem się o nich wszystkiego. Potem w pracy nauczylem się jak te niesforne - uszkodzone wyciąć cęgami i wlutować w ich miejsce nowe. Obecnie te serwisowe metody są zupełnie nieprzydatne przy ukladach o setkach wyprowadzeń.
W 60. rocznicę powstania Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej myślę o Stowarzyszeniu Absolwentów jako o stowarzyszeniu wielu powstałych samorzutnie grup absolwentów spotykających się od lat. Do tej pory bowiem jeden kolega spotyka się ze swoimi kolegami z roku na Starym Mieście, drugi nad Zalewem Zegrzyńskim. Na pewno te spotkania są bardzo ważne, chociaż ograniczone do osób ze swojego roku. Mam wrażenie, że te grupy przynajmniej w roku jubileuszowym powinny spotkać się ze sobą i pamiętać o Wydziale, gdzie jest źródło naszej pomyślności i przyjaźni. Spotkajmy się razem !

Jerzy Słomczyński
absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej
e-mail : jerzycnc@wp.pl
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Artykul w formacie pdf jest do pobrania z witryny Osrodka Kultury Ochoty

http://www.oko.com.pl/uploads/ochotnik/ ... e1dcff.pdf

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Artykul jest też na blogu Ewy Matuszewskiej - jako komentarz z 11 lutego 2011 , do artykułu o Wioli Obuchowskiej - Rzeczniczka Podhala w Warszawie.
Jest tam więcej moich wpisów o Wydziale.
http://ewamatuszewska.pl/index.php/2010 ... omment-530
Jureczek
 
Posty: 2522
Dołączył(a): N, 20.05.2007 09:22
Lokalizacja: Warszawa



Re: Stowarzyszenie Absolwentow Wydzialu Elektroniki

Postprzez welfareheals N, 10.03.2024 10:58

welfareheals
 
Posty: 33376
Dołączył(a): Cz, 23.09.2021 12:39


Powrót do Wasza twórczość