Ryba po baskijsku

Smacznie

Ryba po baskijsku

Postprzez KAMIL Wt, 26.04.2005 23:20

Soniu i inni smakosze moi drodzy. Przesyłam to co udało mi się dzisiaj zrobić a co podobno było pyszne. Przygotowanie bardzo proste, składniki bez większych problemów a wygląda bardzo efektownie i elegancko.

Składniki:
3/4 kg filetów rybnych (jakie kto lubi, tylko jednakowe :), mogą być flądry, dorsze, mintaje - ja dałem dorsze)
1/4 filiżanki sosu z krewetek (może być trochę więcej, sprzedawany w butelkach)
1/2 fliżanki białego wytrawnego wina (radzę dodawać na oko, byle nie oglądać przy tym ciekawego filmu by nie wlać całej butelki ;)
1/2 filiżanki zmiażdżonych pomodorów (najlepiej świeżych)
2 łyżki posiekanej zielonej pietruszki
1/2 łyżeczki bazylii lub oregano
3 łyżki posiekanej szalotki (takie mini cebulki, jak się nachodzi to się znajdzie ;)
1 liść laurowy

Przygotowanie:

Przygotowujemy sobie ładną brytwanne, w miare dużą i smarujemy olejem. Układamy na niej nasze filety i pozostałe składniki oprócz pieprzu. Przykrywamy i gotujemy przez ok 15 minut. Po tym czasie usuwamy wyławiamy liść laurowy a rybke (bez pozostałych składników) wystawiamy na bok w ciepłe miejsce.
Pod brytwanną zwiększamy ogień i gotujemy sos tak długo aż większośc wody wyparuje (niech sobie pyrka, tylko niech nie wrze).
Gotowym sosem polewamy rybe i posypujemy pieprzem.

I to wszystko, proste ;)
Ważne by sos nie był zbyt wodnisty, dlatego w zależności od ilości rybek zwiększamy skladniki. Ja zazwyczaj wszystko podawajam :) bardziej niż pisza w przepisach. Tak jak mówiłem przepis prosty a potrawa wcale nie jałowa - natomiast bardzo strawna i nisko-kaloryczna. Gdybym dał mamie tłustą rube :) to by mnie wyświęciła na amen.
KAMIL
 
Posty: 8719
Dołączył(a): N, 27.02.2005 21:39

Postprzez sonia Wt, 26.04.2005 23:22

Dzieki! zrobie w weekend ..:)
Avatar użytkownika
sonia
 
Posty: 11288
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 23:04
Lokalizacja: z szarosci......

Postprzez kmaciej Pn, 09.05.2005 00:45

bardzo smakowalo zrowno mnie jak moim gosciom
przepis latwy , ptrawa pyszna
dzieki !
kmaciej
 
Posty: 421
Dołączył(a): Pn, 18.04.2005 02:13

Re: Ryba po baskijsku

Postprzez kocurekM Pn, 20.04.2015 11:42

Hm jeszcze nie przygotowywałam takiej ryby :) Może skorzystam z przepisu.
kocurekM
 
Posty: 3
Dołączył(a): N, 19.04.2015 18:56

Re: Ryba po baskijsku

Postprzez jurgiell Śr, 22.04.2015 08:44

Ja jeszcze takiej rybki nie próbowałem. Musi być smaczna.
jurgiell
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 21.04.2015 17:17

Re: Ryba po baskijsku

Postprzez bucikan Cz, 30.04.2015 07:21

Bardzo lubie ryby, takiej jeszcze nie jadłem. Kiedyś musi być ten pierwszy raz.
bucikan
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 29.04.2015 16:47

Re: Ryba po baskijsku

Postprzez aszusa So, 02.05.2015 19:31

Czy ten sos z krewetek mozna czymś zastąpić?
aszusa
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 27.04.2015 11:39

Re: Ryba po baskijsku

Postprzez Arczed22 Śr, 20.11.2019 22:41

nie słyszałam o takiej.
-
https://generatordlafirm.pl/
Arczed22
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 20.11.2019 22:33

Re: Ryba po baskijsku

Postprzez Kiruehd32 So, 21.12.2019 21:09

z chęcią ją zrobię.
-
hotel SPA mazowieckie
Kiruehd32
 
Posty: 1
Dołączył(a): So, 21.12.2019 20:49

Re: Ryba po baskijsku

Postprzez Voruet08 Pn, 13.01.2020 11:18

myślę by to zrobić na obiad.
-
auto skup Kraków
Voruet08
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 13.01.2020 10:24


Re: Ryba po baskijsku

Postprzez lena30 Cz, 01.04.2021 10:21

Brzmi smakowicie... Ja też lubię eksperymentować w kuchni... W sumie gotowanie nie jest trudne, a w sieci można znaleźć praktyczne i proste przepisy. Tak samo jak można tam znaleźć najróżniejsze wyposażenie, nawet czekoladziarka . Także możliwości jest wiele...
lena30
 
Posty: 101
Dołączył(a): Śr, 27.03.2019 11:44

Melhores Ganhar Seguidores No Instagram Brasileiros Detalhes

Postprzez FrankJScott Cz, 19.08.2021 17:50

In response to the lady asking about comprar seguidores reais brasileiros no instagram, comprar seguidores reais instagram portugal, comprar seguidores no youtube, comprar seguidores instagram 2020, I highly recommend this incríveis seguidores no instagram dicas and don't forget comprar seguidores no instagram brasileiros reais, comprar seguidores brasileiros e ativos, onde comprar seguidores, comprar seguidores twitter paypal, comprar seguidores youtube mexico, comprar seguidores brasileiros twitter, comprar seguidores no instagram como funciona, comprar seguidores teste grátis 2021, look at this melhores comprar seguidores instagram detalhes as well as melhor site para comprar seguidores reais no instagram, compra de seguidores instagram colombia, comprar seguidores youtube paypal, como funciona a compra de seguidores do instagram, comprar seguidores para instagram gratis, comprar seguidores reales en ig, como comprar seguidores no instagram barato, comprar seguidores brasileiros baratos, try this mais legais comprar seguidores instagram informações for compra de seguidores para instagram, como.comprar seguidores, comprar seguidores instagram como funciona, comprar seguidores instagram por paypal, como comprar seguidores no instagram seguro, comprar seguidores tiktok brasileiros, comprar seguidores instagram portugal, comprar seguidores instagram é seguro, not forgetting this melhores ganhar seguidores no instagram brasileiros blog alongside all comprar seguidores no instagram 2020, comprar seguidores tiktok paypal, comprar seguidores instagram de graça, comprar seguidores no instagram pelo paypal, comprar seguidores brasileiros para instagram, compra de seguidores instagram teste grátis, comprar seguidores reales en ig, comprar seguidores reais instagram barato, as well this mais novos seguidores para instagram site for comprar seguidores reais instagram paypal, compra de seguidores instagram mexico, comprar seguidores tiktok brasileiros, comprar seguidores reais brasileiros instagram, comprar seguidores reais teste, comprar seguidores reais instagram seguro, comprar seguidores no instagram barato, melhor site para comprar seguidores reais no instagram, See More Úteis Seguidor 8881310
FrankJScott
 
Posty: 9834
Dołączył(a): Wt, 17.08.2021 23:30
Lokalizacja: Czech Gold Coin

Re: Ryba po baskijsku

Postprzez erempel Cz, 19.08.2021 23:24

Z chęcią spróbuję. Przepis już wpisany do notatnika ;)
Avatar użytkownika
erempel
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz, 19.08.2021 23:20
Lokalizacja: Mielec

Re: Ryba po baskijsku

Postprzez GoldenHaker Pn, 23.08.2021 13:19

Taka ryba to jest naprawdę coś bardzo ciekawego. Muszę sobie takie rzeczy kupić. To jest po prostu świetne!!!
__________________________________
http://pracemagisterskiekrakow.pl/praca-magisterska-poloznictwo/
Avatar użytkownika
GoldenHaker
 
Posty: 112
Dołączył(a): Wt, 08.06.2021 21:56

Re: Ryba po baskijsku

Postprzez Bcye8f63 Pn, 13.09.2021 19:43

dość trudny przepis.
-
kredyt na mieszkanie Katowice
Bcye8f63
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 13.09.2021 19:36


Top Ore Carrier Info

Postprzez FrankJScott Cz, 28.10.2021 13:51

To the guy inquiring about handymax bulk carrier dimensions, handysize bulk carrier specifications, obo carrier que significa, ore carrier ship, I highly suggest this top tankers site not to mention supramax bulk carrier for sale, dry bulk cargo chartering, handysize bulker price, dry bulk carrier for sale, look at this updated panamax bulk carrier details not to mention supramax bulk carrier for sale, dry cargo chartering pdf, panamax bulk carrier, tankers on customs, try this awesome dry cargo chartering info for voyage charter vs time charter, handysize bulker, ore carrier loading, dry bulk carrier ship, Also don't forget this cool panamax bulk carrier blog and don't forget bulk carrier ship drawing, dry cargo chartering jobs australia, bulk carrier ship price, dry cargo-delivery box trucks, look at this top panamax bulk carrier advice for ore carrier ship, dry cargo box truck, time charter equivalent rate, as well as this awesome bulkers details and don't forget dry bulk carrier stocks, dry bulk shipping industry, dry bulk carrier for sale, dry bulk vessels, look at this cool dry cargo info and don't forget time charter equivalent rate, dry bulk shipping, dry bulk carrier ship, obo carrier construction, try this great dry bulk cargo tips for tankers for sale, bulkers for sale, supramax bulk carrier for sale, dry bulk cargo meaning, Also don't forget this awesome capesize bulk carrier site not to mention valemax, dry cargo vessel, dry bulk vessels market, handysize bulker price, look at this best bulk ship site for dry bulk shipping companies, dry cargo ships include, supramax bulk carrier draft, See More Top Eco Friendly Handbags Url 354b323
FrankJScott
 
Posty: 9834
Dołączył(a): Wt, 17.08.2021 23:30
Lokalizacja: Czech Gold Coin

Re: Ryba po baskijsku

Postprzez ChaosGod Pt, 29.10.2021 15:21

Kocham dobre ryby. One są bardzo zdrowe i smaczne!!!
_____________________________________-
Pisanie prac doktorskich
Avatar użytkownika
ChaosGod
 
Posty: 81
Dołączył(a): Cz, 10.06.2021 14:41

Re: Ryba po baskijsku

Postprzez welfareheals So, 03.09.2022 15:57

welfareheals
 
Posty: 33376
Dołączył(a): Cz, 23.09.2021 12:39

Następna strona

Powrót do Przepisy kulinarne



cron