Okleciki-jak mawia Misio i inne zdrowe i pyszne...

Smacznie

Okleciki-jak mawia Misio i inne zdrowe i pyszne...

Postprzez ness Pt, 31.03.2006 12:16

na specjalną prośbę


Dla jaroszy, wgetarian, zdrowożywieniowców i smakoszy!

KOTLECIKI FASOLKOWE (mogą być równiez soczewicowe lub grochowe)

-szklanka fasolki ( ja używam adzuki-taka czerwona mała, ale może być wg uznania)
-szklanka ryżu lub kaszy jaglanej, jeczmiennej, gryczanej-czasem cos zostanie z obiadu
-20dkg pieczarek
-cebulka
-dwie duże łyżki płatków owsianych (nie trzeba wtedy dodawac jajka, jak ktos nie chce lub nie może)
-ja dodaję też płatki żytnie z pełnego przemiału
-jajko lub nie
-jako dodatek zdrowotny dwie łyżki siemienia lnianego
-ząbek czosnku, oliwa, przyprawy
-pół szklanki bułki tartej
-fasolkę posolić (1/2 łyżeczki)i ugotować ( nie trzeba moczyć, wody na dwa palce nad fasolką, czasem odkrywac przykrywkę dla pozbycia sie gazu)
-ryz lub kasze również ugotować

[zwykle te czynności wykonuje wieczorem dzien wczesniej, żeby bylo z głowy]

-pieczarki, pokroic i poddusić na oliwie z polowa cebulki,dodać sół, pieprz i słodką paprykę
-płatki zalać ciepłą wodą(żeby zakryła) i niech nasiąkną

Ugotowana fasolkę, ryż lub kaszę albo i to i to, uduszone pieczarki z cebulka+ pokrojona surową połówkę cebulki+ płatki przemielic przez maszynkę albo w inny sposób ugnieść na jednolita masę.jeśli jest za luźna, dodać bulkę tartą.I jajko, będą się lepiej trzymać.( ale niekoniecznie)
Masę doprawić wycisniętym czosnkiem, ja dodaje bulion wegtariański w proszku bez glutaminianu, dodac ulubione zioła i ukleic kotleciki. Obtoczyć w bułce i na oliwę z oliwek. trzeba uwazać, bo dosyc szybko się smażą. zawsze wychodzi mi ich za dużo, więc usmazone zamrażam w pudełku.


Z takiej masy można równiez usmażyć PASZTET na chleb. Wtedy dodaję samo żółtko, a białko ubijam na pianę. Do masy dodaję np. marchewkę, pietruszkę, co mi w duszy zagra.I na koniec wszystko delikatnie mieszam z pianą.
Wkładam do foremki wysmarowanej tłuszczem i obsypanej bułką i do piekarnika na 200 stopni. jak się zazloci ładnie, jest gotowe. (ok.45 minut.)
Fajnie smakuje na razowym chlebie z chrzanem.
pasztet chyba najlepszy wychodzi z grochu, ale to już indywidualne gusta...
Avatar użytkownika
ness
 
Posty: 3029
Dołączył(a): Śr, 15.03.2006 20:56
Lokalizacja: home sweet home

Postprzez agnusek Pt, 31.03.2006 14:15

Bardzo dziekuję. :)) Trochę mnie te wszystkie płatki zniechęcają, ale na pewno spróbuję.
Avatar użytkownika
agnusek
 
Posty: 2551
Dołączył(a): N, 27.02.2005 20:38
Lokalizacja: cudne manowce

Postprzez ness Pt, 31.03.2006 20:11

Platki nie są obowiązkowe, ale przemyca się wtedy duuuuużo dobrego! Łatwiej strawic i w ogóle to takie wymiatacze . Ja w te kotlety to cuda ładuję, bo mój kochany synek na żywo by tego nie zjadł, ale w okleciku-wszystko! Poza tym jak ktos nie uzywa jajek z róznych powodów, to namoczone płatki owsiane świetnie sklejają.
Z kaszą jaglana lub ryżem i bez płatków jest to równiez przepis dla ludzi na diecie bezglutenowej. Bardzo wszechstronny. Smacznego.
Avatar użytkownika
ness
 
Posty: 3029
Dołączył(a): Śr, 15.03.2006 20:56
Lokalizacja: home sweet home

Re: Okleciki-jak mawia Misio i inne zdrowe i pyszne...

Postprzez welfareheals Cz, 14.10.2021 04:51

welfareheals
 
Posty: 33376
Dołączył(a): Cz, 23.09.2021 12:39

Re: Okleciki-jak mawia Misio i inne zdrowe i pyszne...

Postprzez welfareheals So, 03.09.2022 18:42

welfareheals
 
Posty: 33376
Dołączył(a): Cz, 23.09.2021 12:39

Re: Okleciki-jak mawia Misio i inne zdrowe i pyszne...

Postprzez welfareheals N, 10.03.2024 20:54

welfareheals
 
Posty: 33376
Dołączył(a): Cz, 23.09.2021 12:39


Powrót do Przepisy kulinarne