Śledzie w płatkach migdałowych

Smacznie

Śledzie w płatkach migdałowych

Postprzez kasia.sliwa Pn, 15.12.2008 13:01

Witam,
bardzo proszę przypomnijcie mi przepis na te śledzie.

Dziękuję
Kasia Sliwa
kasia.sliwa

Re: Śledzie w płatkach migdałowych

Postprzez kasia.sliwa Pn, 15.12.2008 15:21

Bardzo Was proszę dobrzy ludzie.
Szukam od rana, albo jestem ślepa, albo...

Śledzie Pani Bryllowej.
Wiem że były tam płatki migdałowe, koperek, chyba cebula, majonez, jogurt.

Pozdrawiam
Kasia
kasia.sliwa

Postprzez JagodaP Pn, 15.12.2008 15:41

Kasiu , odzywam się ja ... jako dobry człowiek :lol: :lol:
Spokojnie, nie panikuj, :wink: mam w swoim katalogu zapisany przepis na śledzie Pani Bryllowej.
Jak wrócę do domu po pracy to wieczorem wkleję Ci go. Trochę cierpliwości .

Pozdrawiam
JagodaP

Postprzez kasia.sliwa Pn, 15.12.2008 16:18

Bardzo dziękuje!
kasia.sliwa

Postprzez JagodaP Pn, 15.12.2008 19:16

Kasiu,
Datarłam w końcu do domu i zgodnie z obietnicą wkleję ten przepis na śledzie.
Jest to wierna kopia maila Pani Bryll do Pani Krystyny bo właśnie taką wersję
Pani Krystyna kiedyś umiesciła. Było to chyba jeszcze na poprzedniej wersji
strony internetowej Pani Krystyny, więc chyba teraz też mogę go udostępnić jako cytat.

"Krysiu!
Więc po śledziu piszę o śledziu w migdałach. Ale nie jest to przepis dla prawdziwych mistrzów kuchni tylko dla osób zabieganych, co lubią smacznie zjeść.
Paczka (duża) śledzi a la matias w oleju. Wszystkie lądują w garnku z zimną wodą i moczą się 1-2 dni, a ja tę wodę zmieniam a jak zmieniam to gmeram w tych śledziach, co mężczyźni nazywają śledzi masowaniem. Jak smaki komercyjne zostaną wypłukane, to ja te śledzie porządnie odsączam a w tym czasie w dużym kubku, takim kubasie jak na zupę, mieszam jak czarownica śmietanę 12% (około 3/4 kubka) i jedną albo półtorej łyżki majonezu, i wrzucam weń koperek drobniutko posiekany, soczek z cytrynki, ociupinkę cukru, ociupinkę suszonej jarzynki, i naprawdę prawie nic choć trochę pieprzu, jeszcze przyprawę do ryb i już. To wszystko bardzo dokładnie trzeba wymieszać.
Teraz dwie-trzy średnie cebule siekam drobniutko i płaczę. Potem kroję śledzie w ukośne paski i zaczynam układać w słoju jak lazagne czyli warstwami, warstwa cebuli, warstwa śledzi, warstwa sosu i sypię płatki migdałowe i tak aż słój się wypełni. Zamykam, wcześniej sprawdzając czy te wszystkie śledzie mają dość sosu, bo powinny w tym sosie gęsto siedzieć a żaden kawałeczek nie powinien być go pozbawiony. Koniec filozofii. Do lodówki. Ale jeść najlepiej dopiero po dwóch dniach jak się smaki połączą. I oczywiście nie należy podawać ich prosto z lodówki a jak już będą na półmisku to podsypać koperkiem (może być tym razem suszony) i przykryć za ciasną kołderką migdałowych płatków.
Całe te ceregiele ze śledziami osoby zabiegane powinny traktować jak psychoterapię osobistą czyli wszystko robić powoli, kontemplować, odpływać myślami w tematy metafizyczne i nawet jeśli niezbyt przyjemne to zupełnie własne i wcale się nie spieszyć. W innym wypadku śledź się diabli i nie wychodzi.
Pa"

Pozdrawiam i życzę sukcesów kulinarnych.
JagodaP

Postprzez kasia.sliwa Wt, 16.12.2008 16:48

Jeszcze raz dziękuję i w żeby się jakoś zrewanżować w wątku o sałatkach podałam przepis na fajną sałatkę!

Pozdrawiam
Kasia
kasia.sliwa

Postprzez Herta02 N, 22.09.2019 14:24

Herta02

Postprzez Pieve61 Cz, 03.10.2019 21:53

Pieve61

Powrót do Przepisy kulinarne