Co szybkiego dobrego i wykwintnego

Smacznie

Co szybkiego dobrego i wykwintnego

Postprzez zebonka Pt, 30.05.2008 08:44

Kochani. Mam dzis "szczególnego" gościa na kolacji . Poradźcie czym go oczarowć i rzucic na klona.
Nie mam zby duzych doświadczen kulinarnych wiec przepis nie moze byc zbyt skomplokowany :D
zebonka
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt, 30.05.2008 08:32
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez helutkapl Pt, 30.05.2008 09:42

Więcej danych o tym gościu poproszę. I to nie jest wścibstwo wcale.
helutkapl
 
Posty: 170
Dołączył(a): Wt, 06.05.2008 07:24

Postprzez helutkapl Pt, 30.05.2008 11:07

No dobra, bo Ty tam pewnie się denerwujesz przed wizytą, a ja się głupio dopytuję. Domyślam się, że chodzi o wybranka serca... Moje propozycje..
Kotlety AFRODYZJAKPL, surówka AFRODYZJAKPL i ziemniaki też AFRODYZJAKPL i truskawki z bitą śmietaną na deser - najzwyklejsze w świecie.

Proszę zakupić:
1 dwa duże selery
2 natka selera (w sklepie raczej brak, trzeba zdobyć od kogoś z ogródka)
3 bulion w słoiku na przykład albo w kostce ( rosół z kury instant winiary w słoiku jest bardzo dobry)
4 mleko
5 mąka
6 bułka tarta
7 ziemniaki
8 masło
9 majonez
10 koperek
11 olej
12 żółty ser
13 truskawki
14 śmietana kremówka 30%
15 cukier puder
16 fix do bitej śmietany
17 LUBCZYK (przyprawa w torebce)
18 cytryna

WCZEŚNIEJ TRZEBA PRZYGOTWAĆ (NAJLEPIEJ ZARAZ PO ZAKUPACH) Truskawki oczywiście umyć i dać im szansę żeby wyschły. Bitą śmietanę zrobić wg przepisu na torebce fixu (fixa?) i schować do lodówki.
Jeden seler obrać, pokroić w plastry ok. 1 cm grubości. Ostrożnie zagotować ok. pół litra mleka. Wsypać do niego około 3 łyżeczek bulionu (raczej kopiastych, ale nie przesadzić jeżeli łyżeczki są duże) i włożyć plastry selera ( mają być wszystkie przykryte). Gotować na małym ogniu ok. 20 minut. Następnie cały garnek ostudzić (włożyć do większego pojemnika z zimną wodą na przykład) i w takiej formie pozostawić minimum 1 godzinę (na przykład aż do czasu, kiedy się zabierzesz za przyrządzanie kotletów.)
Ziemniaki ugotować (nie rozgotować). Po ostudzeniu pokroić w plasterki i wyłożyć na patelnię z masłem.
Umyć i osuszyć natkę selerową i koperek. Niech to sobie wszystko gotowe czeka.

NA GODZINĘ PRZED

Robimy surówkę. Umyć drugiego selera, obrać i zetrzeć na drobnej tarce. Dodać odrobinę oleju, wycisnąć sok z cytryny, dodać część posiekanej natki selerowej, o dodaniu lubczyku nie zapomnieć, i wymieszać. Wyłożyć do ładnej miseczki. Ustroić majonezem ( wycisnąć majonez przez szpryckę lub dziurę w woreczku foliowym) i poukładać najładniejsze listeczki selerowe. Do lodówki.
Przyrządzić truskawki z bitą śmietaną i też do lodówki. Można posypać startą czekoladą.
Resztę natki selerowej poszatkować, koperek też, i to ma wszystko gotowe czekać na posypanie przysmażonych w obecności gościa (niekoniecznie musi na to patrzeć) ziemniaków.
Robimy kotlety. Wyciągamy je z mlecznego wywaru na talerz. Jeśli robisz je pierwszy raz, warto sprawdzić, czy są odpowiednio posolone, można ewentualnie dosolić i popieprzyć( też ewentualnie – rzecz gustu) i posypać minimalnie lubczykiem (nie o smak w tym momencie chodzi). Również odrobinę lubczyku dodać na wszelki wypadek do ziemniaków i lubczyk można już schować ostatecznie do szafki. Niech nic nie wie o naszych konowaniach.
Przygotować 3 głębokie talerze. Na 1-nym mąka, na 2-gim jajko rozbełtane z kilkoma łyżkami mlecznego wywaru po selerach, na 3-cim bułka tarta. I panierujemy (STARANNIE!) wg tej samej kolejności. Wylewamy olej na patelnię (najlepsza teflonowa), przygotowujemy plasterki żółtego sera, nakrywamy do stołu itp.

I z tym czekamy cierpliwie na gościa, a przyrumieniamy ziemniaki i smażymy kotlety dopiero JAK GOŚĆ PRZYJDZIE. Kotlety smaży się bardzo szybko, do zrumienienia skórki. Po usmażeniu jednej strony kotletów i ich obróceniu, układamy na każdym plasterki żółtego sera i od razu podajemy na przygotowany wcześniej stół.

EFEKTY: Seler jest najłatwiej dostępnym, najtańszym, najzdrowszym i mocno niedocenianym afrodyzjakiem, zaś tajemnicze działanie lubczyku znane jest co najmniej od prawieków.. A truskawki.. ech, być po prostu muszą.. Pierwszym efektem spożycia tych starannie dobranych potraw jest uczucie przyjemnie promieniującego ciepła, mającego swoje źródło oczywiście w okolicy żołądka, ciepło to narasta, narasta, promieniuje, promieniuje, aż... sama zobaczysz.
helutkapl
 
Posty: 170
Dołączył(a): Wt, 06.05.2008 07:24

Postprzez sonia Pt, 30.05.2008 11:20

seler jest moczopędny :twisted:
..Bóg jej wybaczył czyny sercowe
i lody podał jej malinowe ...
.
Avatar użytkownika
sonia
 
Posty: 11288
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 23:04
Lokalizacja: z szarosci......

Postprzez Mystery Pt, 30.05.2008 11:28

a truskawki po 8,50 kilo :roll:
Avatar użytkownika
Mystery
 
Posty: 2059
Dołączył(a): Cz, 22.06.2006 16:59
Lokalizacja: układ słoneczny

Postprzez sonia Pt, 30.05.2008 11:41

a jesli to nie ukochany? zebonka no wypowiedz sie jaki to rodzaj szczególnosci...
..Bóg jej wybaczył czyny sercowe
i lody podał jej malinowe ...
.
Avatar użytkownika
sonia
 
Posty: 11288
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 23:04
Lokalizacja: z szarosci......

Postprzez zebonka Pt, 30.05.2008 11:49

Dziekuje za porady
Ten gość to oczywiście ukochany a ta kolacja ma sprawić, że nie będzie myslał o głupotach tylko o mnie. Jaka to ze mnie świetna kucharka, gospodyn itd :D

W koncu kiedys wyjdzie szydlo z worka ale teraz chcę, żeby bylo pięknie.

Helutkopl nie wiem czy dam radę zrobic to co mi proponujesz ale sprobuje :D
zebonka
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt, 30.05.2008 08:32
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sonia Pt, 30.05.2008 11:52

zrob makaron z pesto...truskawki owszem konieczne, moga byc w alkoholu, ( jest tutaj przepis gdzies),bo bita smietana zamula :P
..Bóg jej wybaczył czyny sercowe
i lody podał jej malinowe ...
.
Avatar użytkownika
sonia
 
Posty: 11288
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 23:04
Lokalizacja: z szarosci......

Postprzez Mystery Pt, 30.05.2008 11:55

Sonja ma rację, coś lekkiego. Zwłaszcza jesli kolacja ma byc....eee... wstępem do części zasadniczej, że tak to ujmę :wink: Kciukam w każdym razie
Avatar użytkownika
Mystery
 
Posty: 2059
Dołączył(a): Cz, 22.06.2006 16:59
Lokalizacja: układ słoneczny

Postprzez sonia Pt, 30.05.2008 11:59

hela! przepis cudny, moze zebonka go wykorzysta na obiad z tesciami :wink: .... ale nie na kolacje z ukochanym, po tym cieple od zoładka jeszcze zasnie w fotelu i co?? po ptokach! Wydaje mi sie ze na taki wieczor wazniejsza jest cala otoczka kolacji, swiece, muzyka, zapach....
..Bóg jej wybaczył czyny sercowe
i lody podał jej malinowe ...
.
Avatar użytkownika
sonia
 
Posty: 11288
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 23:04
Lokalizacja: z szarosci......

Postprzez gut Pt, 30.05.2008 12:00

zebonkowe oczy...
gut
 
Posty: 949
Dołączył(a): N, 04.11.2007 10:34

Postprzez sonia Pt, 30.05.2008 12:02

ooooooooooooo :!: RACJA!
wypoczete i szczesliwe, a nie sterane przy garach...
:)
..Bóg jej wybaczył czyny sercowe
i lody podał jej malinowe ...
.
Avatar użytkownika
sonia
 
Posty: 11288
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 23:04
Lokalizacja: z szarosci......

Postprzez sonia Pt, 30.05.2008 12:05

Pascal jest swietny w daniach prostych a niebanalnych...

http://poprostugotuj.home.pl/home/kuchn ... zepisy/207
Avatar użytkownika
sonia
 
Posty: 11288
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 23:04
Lokalizacja: z szarosci......

Postprzez helutkapl Pt, 30.05.2008 14:41

Oj tam, tam nie kapie wcale tłuszczem, a co najwyżej nadmiarem słów, że tak powiem - od słów aż się ugina ten przepisik (a nie selerowe kotleciki, bo te są najdelikatniejsze w świecie!), a to z kolei dlatego, że kucharka jest podobno początkująca, więc wyjaśniłam wszystko szczegółowo. Cóż może być ciężkiego w selerowych kotlecikach?! A to grzanie.. i to promieniowanie!! ech.. to specyficzne jest, zupełnie niezwykłe i na dodatek dokładnie takie o jakie chodzi. Nie daj się zwieść, Zebonko. Postaw na seler!
8)
helutkapl
 
Posty: 170
Dołączył(a): Wt, 06.05.2008 07:24

Postprzez Ina So, 31.05.2008 15:43

Aby kogoś rzucić na klona, oj trzeba dużo siły!:)) Chyba, że klon jest maleńki, to wtedy czemu nie, mogą być i selery:))
Ina
 
Posty: 164
Dołączył(a): Cz, 15.09.2005 23:38

Postprzez zebonka So, 31.05.2008 21:25

Bylo supper. W rezultacie nic nie zrobilam bo zbyt dlugo zastanawialam sie na wyborem potrawy. Musielismy więc zamówic pizze. Ale co tam niech wie, że ze mnie marna kucharka. Nastepnym razem przygotuje sie wcześniej :D
zebonka
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt, 30.05.2008 08:32
Lokalizacja: Warszawa

Filety na szybko

Postprzez Sara So, 31.05.2008 22:03

Filety z kurczaka wcześniej umyj, posól, popieprz, natrzyj jarzynką (vegetą). Zawiń szczelnie w folię aluminiową (możesz dodać gałązkę koperku albo tymianku) i włóż do gorącego piekarnika. Piecz ok. 30 min. Podobnie przyrządzam pstrągi.
Sara
 
Posty: 32
Dołączył(a): So, 05.03.2005 22:38

Postprzez helutkapl Pn, 02.06.2008 07:42

"Mierz siły na zamiary, nie zamiar podług sił."
WIESZCZ NARODOWY, ZEBONKO.. :wink:
helutkapl
 
Posty: 170
Dołączył(a): Wt, 06.05.2008 07:24

Postprzez Nostalgija Pn, 02.06.2008 17:49

Ja bym zrobiła grilowany karczek w miodzie i chilli
Nostalgija
 
Posty: 3765
Dołączył(a): Wt, 27.03.2007 22:20
Lokalizacja: z otchłani źrenic

Postprzez helutkapl Wt, 03.06.2008 07:37

Słuszna koncepcja. W końcu to nie ma być przyjęcie dla anorektyczek, tylko dla prawdziwego faceta z krwi i kości. To może schabowy z kapuchą kiszoną? A ponieważ sama za gotowaną, kiszoną kapustą nie przepadam, więc wymyśliłam kiedyś „Wariację warzywną na staropolskiej bazie”. Dodam, że każdy kto tego specjału spróbował, był zachwycony (może po prostu nie wypadało inaczej zareagować, ale faktem jest, że ja sama bardzo tę wersję lubię).


p.s. Każdego prawdziwego faceta ucieszy widok schabowego z kapuchą! Zawsze! Choćby mu podali schabowego nie dalej jak wczoraj, choćby go jadał nawet każdego dnia, zawsze się ucieszy!
helutkapl
 
Posty: 170
Dołączył(a): Wt, 06.05.2008 07:24

Następna strona

Powrót do Przepisy kulinarne



cron