szukanie pracy przez wysyłanie cv w necie

Czasami nie masz zielonego pojecia jak coś zrobić, jak coś działa. Tutaj znający się radzą co i jak.

szukanie pracy przez wysyłanie cv w necie

Postprzez Barbara106 Śr, 28.11.2012 18:07

Od dwóch miesięcy wykonuję pracę głupiego: niestrudzenie wysyłam swoje CV po zarejestrowaniu się na róznych portalach
,, pracowych'' . Tak liczę ,że srednio wysyłałam po 2 -3 aplikacje dziennie... Czy to jest dużo , mało ? Czy popadłam w jakąś paranoję... ? Czy robię wystarczająco dużo aby znaleźc pracę ?? Czy staram się wciąz za mało ? Czasami mam wrażenie , że jestem pionkiem w jakiejs diabelskiej grze: niby mam wykształcenie, niby mam doswiadczenie , niby jestem ,,wszechstronna'', ,,gotowa uczyc sie'', przeprowadzic sie gdzie trzeba, byc elastyczna i dyspozycyjna .... i to wciąż za mało.
Macie jakies doswiadczenia w tej kwestii ? czy jest to bardziej proste niz wczesniej sądziłam, czyli jedyną metodą na znalezienie pracy sa znajomosci/znajomi .....
Barbara106
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 28.11.2012 17:54

Re: szukanie pracy przez wysyłanie cv w necie

Postprzez babcia Pt, 10.05.2013 15:01

Późno, ale może komuś innemu się przyda.

Z tego co piszesz nie robisz prawie nic by znaleźć pracę.
Trzeba ruszyć cztery litery i ruszyć w miasto.
Raz dziennie a najlepiej dwa.
Chodzic od firmy do firmy i pytać, pytać, pytać a przy okazji zostawiać cv.
babcia
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 10.05.2013 14:46

Re: szukanie pracy przez wysyłanie cv w necie

Postprzez GrejSowa So, 11.05.2013 10:50

Babciu, tak to można chodzić jak się szuka pracy w knajpie, sklepie itp..Nie wiemy, jakiej pracy szuka Barbara, ale sądząc z jej wpisu - nie takiej. W większości firm jest ochrona i nie wpuści żadnych akwizytorów. Naprawdę, nie do wszystkich firm można wejść "z ulicy". Czy sądzisz, że ochroniarz weźmie CV i zaniesie wprost do rąk Szefowej Kadr, która ma wiedzę na temat planowanych przyjęć? A jak jest to ochrona w budynku, gdzie mieści się wiele firm? Nie sądzisz chyba również, że do Barbary ktokolwiek się pofatyguje bez uprzedniego umówienia i zaprosi do siebie na rozmowę. Takie rzeczy tylko w amerykańskich filmach możesz obejrzeć. Trochę się czasy zmieniły. Dzisiaj takie "chodzenie od firmy do firmy, rozpytywanie (ochroniarza? sprzątaczkę? recepcjonistkę?) raczej jest postrzegane jako brak profesjonalizmu, niezdecydowanie odnośnie charakteru pracy, którą się chce podjąć lub wręcz desperację. Takie osoby irytują, tak jak natrętni akwizytorzy. Na szukanie pracy musi być plan. Trzeba ustalić obszary zainteresowań, zrobić sobie bazę potencjalnych firm, OBDZWONIĆ, żeby się dowiedzieć, KTO jest właściwą osobą do kontaktu i do tej osoby bezpośrednio wysłać (mejlem lub pocztą) swoje CV. Można obejść całe miasto i zostawić w nim dwie ryzy CV. Z pewnością da to poczucie "dobrze spełnionego" i że się bardzo dużo robi, tylko czy aby naprawdę "dobrze".? W szukaniu pracy liczy się wyłącznie cel, dobry plan i skuteczność.

Barbaro, na portalach pracy są informacje i wskazówki, jak szukać pracy. Skorzystaj z nich. A może już masz pracę, czego Ci życzę!
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: szukanie pracy przez wysyłanie cv w necie

Postprzez Barbara106 So, 11.05.2013 14:00

Moje Drogie Panie, juz zapomniałam ,że napisałam tego posta.....Byłam wówczas w ciężkiej rozpaczy, bo rozsypało się moje życie, zdrowie itd. Szkoda słów na szczegóły.Nadal składam sie po woli w całośc.
Co do postów : Odpowiedz Babci mnie najpierw zirytowała, dlatego uznałam, że nie ma sensu odpisywac. Cóz, stara ciocia po prostu ,,siedzi na kanapie i ma za złe'' i do tego ,, wie lepiej ''. Potem, pomyślałam sobie ,że rady Babci , poziom jej argumentacji ( wypowiedz o ruszeniu dupska czy cos w tym stylu ) - są tak typowe -ten jad- dla postów na polskich forach....że dlaczego oczekiwałam czegos innego ??
Drugiej Pani bardzo dziękuję. Bardziej sie to trzyma życia.
Z doświadczenia ostatnich miesięcy mam jedną i niestety nieodkrywczą konkluzję ,że należy mówic o swojej sytuacji ( życzliwym )znajomym ,otwarcie przyznając ,że szuka się pracy. Każdy kontakt jest ważny.
Dla mnie ,kobiety, ktora przez wiele lat uchodziła za dającą sobie świetnie radę, i dającą wsparcie innym było to kolosalnie trudne.
Tak, od stycznia juz cos robię zawodowo - dzięki takiej własnie postawie, otworzyły sie przede mną zupełnie niespodziewanie jedne drzwi. Ale nadal szukam. Pozdrawiam ciepło i dziękuję z zainteresowanie
Barbara106
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 28.11.2012 17:54

Re: szukanie pracy przez wysyłanie cv w necie

Postprzez GrejSowa So, 11.05.2013 16:00

Basiu, wierzę, że zarówno ja, jak i Babcia miałyśmy ten sam cel i intencje, zgodne z nazwą tego działu. Nie chcę mówić za Babcię, ale ja pisałam przez pryzmat własnych doświadczeń i ja Cię rozumiem. Wiem, że ostatnią rzeczą, jakiej się wtedy oczekuje, to usłyszeć "weź się do kupy, weź się w garść, rusz dupsko itp..". Każdy, kto choć raz doświadczył depresji, bez względu na jej przyczynę, wie, że takie słowa działają odwrotnie. Potwierdzi to każdy psycholog. Tak łatwo niektórym pomylić załamanie z lenistwem, bezradność z czekaniem "na gotowe", brak wiary w siebie z wygodnictwem. Ja wiem, jak bardzo wtedy potrzebne jest wsparcie innych, ich zrozumienie, cierpliwość, jak bardzo to pomaga się podnieść. Wystarczy jakaś cenna wskazówka, pomoc "organizacyjna" w zrobieniu pierwszego kroku, dodanie otuchy, żeby nie stracić wiary w siebie, czasem zapytanie, czy się czegoś potrzebuje w sytuacji, kiedy tak trudno prosić. W przypadku załamania spowodowanego utratą pracy, to wszystko naprawdę jest skomplikowane z powodu psychicznego obciążenia. Obecność i wsparcie innych pozwala odzyskać spokój, tak potrzebny do działania. Widzę, że idziesz dobrą drogą. Upadki nie omijają nikogo. Nieważne więc czy i jak się upada, tylko jak się podnosi. Trzymaj się!
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: szukanie pracy przez wysyłanie cv w necie

Postprzez Barbara106 So, 11.05.2013 16:57

Dziękuję.
Mądrze i rzeczowo.
B.
Barbara106
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 28.11.2012 17:54

Re: szukanie pracy przez wysyłanie cv w necie

Postprzez babcia Wt, 14.05.2013 14:33

Witam, oczywiście nie miałam nic złego na myśli ani tym bardziej mądrowania się.
Zwyczajnie podeszłam do tego w taki sposób, ze jak się nie ma pieniędzy, to się zapomina o ambicjach kim to nie chciałabym być, czy też, mam wykształcenie, jestem kimś i jako byle kto nie będę pracować.
No chyba ze pieniądze są, a tylko przydałyby się jeszcze, to można powybrzydzać.
Ja pisałam z punktu widzenia osoby która szuka pracy, bo nie ma na rachunki i do gara co włożyć, zwyczajnie życiowo, jak tysiące ludzi.
Ja już dawno zapomniałam o tym, by szukać pracy zgodnie ze swoimi ambicjami, szukam dosłownie czegokolwiek, ale oczekuję szacunku do siebie ze strony pracodawcy.
Otwarcie mówię, że umowy o dzieło, zlecenie czy oszukańcze pół etatu przy pracy na cały, mnie nie interesują.


Rozmawiałam długi czas z pewnymi kobietami, nie miały pracy, nie miały pieniędzy, za to gromadka dzieci, które mamusia bardzo kocha i liczy na to, ze miłością wykarmi.
Udzielałam sie na pewnym portalu, 2 lata pomagałam wysyłając ubrania, żywność itd. Robiłam tak dotąd, dopóki nie wpadłam z mężem na pomysł, wyszukiwania dla tych ludzi pracy.
Proponowałam wyjazd za granicę dla męża/tatusia za 7 tyś miesięcznie, praca pewna w firmie która od przynajmniej 20 lat zatrudnia. Przecież nie chodziło by wyjechać na zawsze, ale chociaż kilka miesięcy, żeby odłożyć, odbić się od dna, wyjść z długów.
Jaki efekt ? Nikt, dosłownie nikt nie był chętny.

Zeszłam z tematu, ale tylko dlatego, ze jak słyszę ze ktoś miesiącami nie może znaleźć pracy, mając 2 ręce i nogi i rozum, to mną trzęsie.
Szczególnie dotyczy to panów, bo kobietom niestety jest dużo trudniej.
Nie jestem jeszcze taka stara, mam 39 lat, ale jestem już babcią. Stąd nick.

życzę wszystkiego co najlepsze :)
babcia
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 10.05.2013 14:46

Re: szukanie pracy przez wysyłanie cv w necie

Postprzez milena So, 12.10.2013 21:15

Takie są niestety realia. Mowi sie o bezrobociu, braku pracy... ale tez slyszy sie komentarze ze za tysiac pincet to nie bedzie robil. Moim zdaniem praca jest jak ktos chce pracowac to ją sobie bez problemu wiekszego znajdzie, moze nie bedzie to praca marzen, ale praca...
milena
 
Posty: 1
Dołączył(a): So, 12.10.2013 21:08

Re: szukanie pracy przez wysyłanie cv w necie

Postprzez marconiusz Pn, 09.12.2013 09:10

Nie widzę w tym momencie większego sensu wysyłania swojego cv. Zero odpowiedzi czy nawet zainteresowania czy dodatkowych pytań.
marconiusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 09.12.2013 09:02
Lokalizacja: Śląsk

Re: szukanie pracy przez wysyłanie cv w necie

Postprzez Natalka Cz, 24.07.2014 21:54

Może za wysoko mierzysz? Brak doświadczenia na aplikowane stanowiska? Napisz coś więcej o sobie.
Tak jak ktoś napisał praca zawsze się znajdzie, ale być może mamy za wyokie ambicje.
Natalka
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 24.07.2014 21:47

Re: szukanie pracy przez wysyłanie cv w necie

Postprzez forest Cz, 22.01.2015 11:26

Wysyłanie CV przez internet to kiepska metoda na znalezienie pracy, wile ofert jest niepoważnych, praca wygląda zupełnie inaczej niż opisana w ogłoszeniu lub po prostu taka praca nie istnieje. A nawet jak się pojawi poważna oferta to aplikuje na to stanowisko kilkadziesiąt osób, czasami nawet kilkaset, więc przebić się jest nie lada trudne. Jak w ogłoszeniu jest podany numer telefonu to najlepiej kontaktować się telefonicznie i umawiać na rozmowę.
_____________
Brutto na Netto w obliczeniach podatkowych
forest
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr, 02.07.2014 17:57
Lokalizacja: Opole

szukanie pracy przez wysyłanie cv w necie

Postprzez HieronimDWed Pt, 27.03.2015 13:29

Pomimo tego, czy zaznaczaj±c w dokumentach rekrutacyjnych o swojej niepełnosprawno¶ci nie odbieramy sobie szansy na znalezienie pracy? Podobno pracodawcy odrzucaj± od razu takie cv nie patrz±c na nasze kwalifikacje.
Przecież osoba niepełnosprawna a sprawna umysłowo jest bardziej zmotywowana do pracy.
Wiadomo, nie każde stanowisko pracy jest dla nas.

----------------------------------------
moja strona oraz blog z księgowości i doradztwa podatkowego

księgowość myślenice
Avatar użytkownika
HieronimDWed
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pn, 26.01.2015 14:21

Re: szukanie pracy przez wysyłanie cv w necie

Postprzez dassowa Wt, 21.04.2015 13:15

2-3 dziennie jesli są dobrze przygotowane to norma:)
dassowa
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 20.04.2015 11:56

Re: szukanie pracy przez wysyłanie cv w necie

Postprzez jafina Wt, 04.08.2015 09:33

Najgorzej takie objawy załamania czy depresji rozpoznać u dzieci. Często takie stany są mylone z autyzmem czy innymi schorzeniami. Jedynie dobry psycholog potrafi taki stan zdjagnozować.
Jeśli szukacie takich namiarów- to mogę Wam polecić tego specjalistę- http://balumed.pl/specjalizacje/psycholog-dzieciecy/
jafina
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr, 17.06.2015 08:05

Re: szukanie pracy przez wysyłanie cv w necie

Postprzez xenus Pn, 17.08.2015 09:35

To jest właśnie to, serdeczne dzięki za podpowiedź.
xenus
 
Posty: 3
Dołączył(a): So, 15.08.2015 13:56

Re: szukanie pracy przez wysyłanie cv w necie

Postprzez narczyp Pn, 09.11.2015 10:28

Oooo a myślałam że już nie znajdę odpowiedzi. Jesteście wielcy:):):)
narczyp
 
Posty: 3
Dołączył(a): N, 08.11.2015 17:28

Re: szukanie pracy przez wysyłanie cv w necie

Postprzez karoml Pn, 09.11.2015 10:58

Fajnie że są tu osoby które znają się na rzeczy. Pozdrawiam was ciepło!
karoml
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 05.11.2015 18:25


Re: szukanie pracy przez wysyłanie cv w necie

Postprzez welfareheals N, 21.11.2021 22:57

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
welfareheals
 
Posty: 33376
Dołączył(a): Cz, 23.09.2021 12:39

Re: szukanie pracy przez wysyłanie cv w necie

Postprzez welfareheals Cz, 01.09.2022 01:30

welfareheals
 
Posty: 33376
Dołączył(a): Cz, 23.09.2021 12:39

Następna strona

Powrót do Pomóż mi



cron