Po 100

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Po 100

Postprzez mnna Śr, 06.11.2019 18:54

Pani Krystyno, Pani Magdo, Panowie Muzycy!!! Dziękuję! Dziękuję! DZIĘKUJĘ!!!
Ja już w pociągu powrotnym, z książką pani Baral na kolanch, ale czytać jakoś nie mogę.
Podczas spektaklu, wzruszenie tak mocno mną zawładnęło, że nie byłam w stanie opanować łez.
Byłam bardzo małą dziewczynką, kiedy z klasy w szkole muzycznej zniknęła Ela. Mówiło się, że wyjechała z rodziną do Kanady. Wszyscy się zastanawialiśmy po co? Tu miała taki fajny dom, tyle koleżanek. I w dodatku nawet się nie pożegnała. U nas, na zachodzie Polski takie zniknięcia byly rzadkością. Tym bardziej nie mogliśmy zrozumieć.
Po wielu latach, podczas przypadkowego spotkania, Ela opowiedziała mi krótko historię jej rodziny, spolonizowania nazwiska i kulisy zniknięcia. Wstrząsająca relacja dziecka wyrwanego ze szczęśliwego, beztroskiego dzieciństwa. Powód?1968 rok. Może dlatego, ze zdwojoną mocą, trafiały we mnie ( i do mnie) słowa padające ze sceny. "Będziecie musieli znaleźć sobie nowych Żydów". Nie wiem czy dokładnie zapamiętałam. Proroctwo? Płakałam i miałam gęsią skórkę. Z emocji czy ze strachu przed konsekwencjami zmian wprowadzanych w kraju przy aprobacie suwerena i milczącym zdziwieniu niesuwerena? Tego też nie wiem.
Ogromne wrażenie wywarła na mnie oprawa muzyczna. Tyle cudownych piosenek, wzruszających tekstów! Szczególnie tych, które kojarzą mi się z koncertami Leopolda Kozłowskiego podczas Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. Pawlikowska-Jasnorzewska, Ewa Demarczyk wielbiona przeze mnie - nastolatkę.
Pani gra - FANTASTYCZNA!!! Dziś, byla Pani dla mnie wszystkimi postaciami, o których była mowa. Była Pani każdą emocją, opowieścią, westchnieniem bohaterów. Pani Krystyno Kochana, to prawdziwe arcydzieło. Uwielbiam pani kreację w "Przesłuchaniu". Moim zdaniem ta z "Zapisków" jest jeszcze mocniejsza. Dużo energii kosztuje Panią ta rola?
Wyszła mi taka laurka :) W pełni zasłużona.
Pani Krystyno,
dziękuję za uścisk dloni, pani Magdzie za ciepłą reakcję na moje podziękowanie. I dziękuję za Pani cierpliwość wobec szepczących na widowni dzieciaków. Choć... choć i one milkły. I to wielokrotnie❤
Kłaniam się Państwu baaardzo nisko
Marzenna
Avatar użytkownika
mnna
 
Posty: 76
Dołączył(a): Wt, 18.11.2008 06:07

Re: Po 100

Postprzez Krystyna Janda So, 14.12.2019 04:59

Szanowna Pani! Bardzo dziękuję za ten list. Ten spektakl jest dla mnie tak ważny! Najważniejszy. Wszystkiego dobrego dla Pani. Ukłony.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja