Budowa domu

Budowa domu

Postprzez jolawietrz43 Wt, 14.07.2020 13:17

Zacząłem budowę domu jednorodzinnego i okazało się, ze mam bardzo podmokły teren. Firma zasugerowała mi że powonieniem zdjąć wierzchnią warstwę gliny i podsypać teren piachem. Zastanawiałem się skąd w bierzecie piach lub żwir? Znalazłem taką firmęhttps://recepturybotaniczne.com.pl/dziegiec-brzozowy Co sadzicie?
Ostatnio edytowano Pn, 04.09.2023 14:16 przez jolawietrz43, łącznie edytowano 1 raz
jolawietrz43
 
Posty: 40
Dołączył(a): N, 26.04.2020 16:50

Re: Budowa domu

Postprzez daniel36Wilk12 Cz, 16.07.2020 12:49

Jestem na etapie budowy domu i zastanawiam się nad montażem alarmu. Wiem, ze teraz to standard. Znalazłem taką firmę która ma fajne ceny http://wkaczorowski.pl . Czy wy zainstalowaliście alarm u siebie w domu? Czy macie umowę z zewnętrzna firmą ochroniarską w swoim mieście??
daniel36Wilk12
 
Posty: 12
Dołączył(a): Cz, 14.05.2020 11:19

Re: Budowa domu

Postprzez adriano_el9 Cz, 16.07.2020 14:13

Ja prawie wpakowałem się w zakup działki na bardzo grząskim podłożu

________
http://tangerinemusic.pl
adriano_el9
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 16.07.2020 14:11

Re: Budowa domu

Postprzez Falla N, 19.07.2020 20:46

Budowa domu to niekończące się wydatki

---
www.pompy-polska.pl
Falla
 
Posty: 1
Dołączył(a): N, 19.07.2020 20:45

Re: Budowa domu

Postprzez Diabełek31 Pn, 20.07.2020 10:48

Mój wymarzony dom już stoi. Teraz przyszła pora na przeprowadzkę, którą najprawdopodobniej zlecę tej firmie transportowej z Krakowa Dostałam na nich namiary od znajomych
Diabełek31
 
Posty: 175
Dołączył(a): Cz, 17.01.2019 15:28

Re: Budowa domu

Postprzez Coki Pn, 27.07.2020 08:37

Przy tego typu pracach, przydatne będą na pewno ubrania ochronne, szczególnie narażone na ubrudzenie czy urazy są nogi, więc dobre spodnie robocze https://optimumbhp.pl/spodnie-robocze to konieczność
Coki
 
Posty: 4
Dołączył(a): N, 26.07.2020 22:12

Re: Budowa domu

Postprzez alejwa Wt, 04.08.2020 08:58

W tym roku zakończyliśmy budowę domu. to spore wyzwanie ale też jaka satysfakcja :) Gdybyście zdecydowali się na zakup drzwi drewnianych, które są robione pod wymiar i na zamówienie to polecam firmę Kris Drzwi https://kris-drzwi.pl/. Działają na rynku już wiele lat, mają doświadczenie a ich oferta jest indywidualna dla każdego klienta.
alejwa
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr, 24.06.2020 16:25

Re: Budowa domu

Postprzez bartos90 Pn, 14.09.2020 15:28

Jak dom juz stoi to sprawdzcie tutaj artykuł jak dbać o kostke brukową http://www.elevatio.pl/czyszczenie-myci ... kowej.html
bartos90
 
Posty: 59
Dołączył(a): Pn, 14.09.2020 10:27

Re: Budowa domu

Postprzez moon Wt, 15.09.2020 10:05

Budowa domu dla mnie to koszmar, jest tyle rzeczy, jakie trzeba kupić, a budowlaniec nam tylko dokłada, podsuwa różne rozwiązania. I tak na przykład pytał mi się wczoraj, czy pompa hydroforowa https://www.sklep-watermark.pl/ i zbiornik do niej będą zakładane. I w sumie się zgodziłam, choć sama w Watermark mam to kupić. Żeby wybrać, jaką chcę, a jak ja się na tym nie znam? To jak?
Ostatnio edytowano Cz, 24.02.2022 13:33 przez moon, łącznie edytowano 1 raz
moon
 
Posty: 82
Dołączył(a): N, 13.10.2019 17:43

Re: Budowa domu

Postprzez NOwoLOwsKI N, 27.09.2020 21:02

Myślę, że decydując się na budowę domu nie można zapomnieć o jednej bardzo ważnej rzeczy jaką są okna. Jeżeli chodzi o mnie to ja generalnie polecam zdecydować się na okna PCV. Najlepiej chyba będzie przy tym skorzystać z oferty https://diadom.pl/okna/. Mają najlepszy i największy wybór.
NOwoLOwsKI
 
Posty: 4
Dołączył(a): So, 26.09.2020 18:36

Re: Budowa domu

Postprzez Sukulencik Pt, 02.10.2020 07:29

Bez okien to może być lipa, zgadzam się. Piszę z nietypowym pytaniem. Czy jest ktoś kto u siebie w domu podłogę z żywicy epoksydowej, najlepiej z grafiką 3d? Zastanawiam się, czy firma, która zazwyczaj wykonuje parkingi i hale http://inter-floor.pl/kontakt-krakow/, zrobi podłogę w mieszkaniu?
Sukulencik
 
Posty: 8
Dołączył(a): Cz, 01.10.2020 18:22

Re: Budowa domu

Postprzez 814Klaudisz Pt, 02.10.2020 12:07

W sumie na taką budowę trzeba odłożyć dużo pieniędzy.
814Klaudisz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt, 02.10.2020 12:04

Re: Budowa domu

Postprzez Hanso Pt, 02.10.2020 20:38

Ja już poznałem co znaczy klątwa "obyś się budował" :)

---
galter.pl/aktualnosci/szafy-metalowe-na-ubrania-bhp/
Hanso
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 02.10.2020 20:20

Re: Budowa domu

Postprzez jolanta22 Pn, 02.11.2020 14:15

Jeżeli mamy w planach wymianę powłoki zewnętrznej na naszej elewacji to być może warto się na chwilę zatrzymać i przemyśleć naszą decyzję, ponieważ gruntowny remont może nie być potrzebny. Wystarczyć może czyszczenie elewacji które przedłuży żywotność farby, oraz zaoszczędzi środków na zakupy farb i ekipę remontową, jednocześnie znacznie odświeżając wygląd danej nieruchomości.
jolanta22
 
Posty: 20
Dołączył(a): Pn, 02.11.2020 14:14

Re: Budowa domu

Postprzez KANCIAPKI Śr, 04.11.2020 09:28

To bardzo długi i niestety drogi proces. Coś o tym wiem, bo w wakacje skończyłem się budować, po dwóch latach. Ale uważam, że zdecydowanie warto :)

___
producent opakowan tekturowych
KANCIAPKI
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 04.11.2020 09:26

Re: Budowa domu

Postprzez KANCIAPKI Śr, 04.11.2020 09:28

To bardzo długi i niestety drogi proces. Coś o tym wiem, bo w wakacje skończyłem się budować, po dwóch latach. Ale uważam, że zdecydowanie warto :)

___
producent opakowan tekturowych
KANCIAPKI
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 04.11.2020 09:26

Re: Budowa domu

Postprzez Gerti Śr, 04.11.2020 10:52

Jakie technologie są teraz na topie jeśli chodzi o murowanie?

---
materac lateksowy
Gerti
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 04.11.2020 10:41

Re: Budowa domu

Postprzez CZYPANTOWSKI So, 07.11.2020 17:38

Ja swój dom wybudowałem jakoś w pół roku. Może ja to akurat nie, ale skorzystałem z firmy budowlanej. Dlatego tak sprawnie poszło :)

___
https://scenakonesera.pl/koncerty-slawka-uniatowskiego-w-pile-podzielone/
CZYPANTOWSKI
 
Posty: 1
Dołączył(a): So, 07.11.2020 17:37

Re: Budowa domu

Postprzez jolanta22 Pn, 09.11.2020 18:09

Jeżeli mamy w planach wykonanie oszczędności, to dobrym pomysłem jest odkładanie środków finansowych na okreslony procent, dzięki czemu z biegiem czasu możemy uzyskac dzięki temu całkiem rozsądną sumę pieniędzy i możemy zdecydować się np. na remont. Oczywistą sprawą wydaje się kwestia tego, czy w ogóle warto go wykonywać, ponieważ poza oczywistym wzrostem wartości naszej nieruchomości lub mieszkania zyskamy także wzrost jej wartości. Mądrze wykonany remont przykładowo pod sprzedaż nie musi wcale pochłonąć dużej ilości gotówki, a może się w sposób znaczny zwrócić. Naturalnie wszystko zalezy od tego, co dokładnie jest do wykonania. Jeżeli zaprawy nie trzymają się ścian to naturalnie należy je wymienić. A aplikacja tynku też jest znaczącym wydatkiem w planowanym budżecie. Nie licząc samego wykonania to kosztowne jest samo wykonanie tej pracy, a jeżeli nie posiadamy doświadczenia i wiedzy to zdecydowanie warto zlecić to profesjonalistom którzy potrafią w sensowny sposób wykonywac tego typu prace, to znaczy: mają w tym doświadczenie i wiedzą co należy zrobić, aby praca i materiał nie poszły zmarnowały się. A raczej rzadko zdarza się, żeby tynk był ostanią warstwą na ścianie lub suficie, mogą to być na przykład płyty gipsowo kartonowe. konstrukcje z nich wykonywane nie są tak kosztowne do stworzenia jak murowane ściany, a spełniają swoją funkcję w odpowiedni sposób przy niższych kosztach ich stworzenia. Do ich wykończenia przeważnie potrzebne jest wykonanie gładzi na powierzchni ścian i sufitów. I podobnie jak w przypadku tynku, także i tutaj bardzo ważne jest poprawne wykonanie pracy. Wadliwie wykonana gładź może zostać zeszlifowana do pewnego stopnia, jednak na dłuższą metę przy zbyt dużych nierównościach powstałych w skutek błędnej aplikacji na powierzchnie potrzebne może być uzupełnienie powstałych wgłębień poprzez położenie kolejnej warstwy, co jest po prostu zbędne z każdego punktu widzenia, ponieważ lepiej zrobić to od razu dobrze i mieć z głowy problemy z ewentualnymi poprawkami, niż poprawiac niedociągnięcia powstałe w skutek naszej niewiedzy. Ostatnim etapem wykańczania powierzchni jest finalne malowanie. Jest to także praca którą możemy wykonać w pełni samodzielnie, jeżeli będziemy podążać za podstawowymi zasadami pracy z daną farbą. Najczęściej do najważniejszych zasad należą: praca w odpowiedniej temperaturze powietrza (przy farbach lateksowych do 25 stopni Celsjusza) i wykonywanie powtarzalnych, jednostajnych ruchów co ma zapobiec powstawaniu niestetycznych smug i śladów, które nie znikną po wyschnięciu.
jolanta22
 
Posty: 20
Dołączył(a): Pn, 02.11.2020 14:14

Re: Budowa domu

Postprzez jolanta22 Pn, 09.11.2020 18:09

Jeżeli mamy w planach wykonanie oszczędności, to dobrym pomysłem jest odkładanie środków finansowych na okreslony procent, dzięki czemu z biegiem czasu możemy uzyskac dzięki temu całkiem rozsądną sumę pieniędzy i możemy zdecydować się np. na remont. Oczywistą sprawą wydaje się kwestia tego, czy w ogóle warto go wykonywać, ponieważ poza oczywistym wzrostem wartości naszej nieruchomości lub mieszkania zyskamy także wzrost jej wartości. Mądrze wykonany remont przykładowo pod sprzedaż nie musi wcale pochłonąć dużej ilości gotówki, a może się w sposób znaczny zwrócić. Naturalnie wszystko zalezy od tego, co dokładnie jest do wykonania. Jeżeli zaprawy nie trzymają się ścian to naturalnie należy je wymienić. A aplikacja tynku też jest znaczącym wydatkiem w planowanym budżecie. Nie licząc samego wykonania to kosztowne jest samo wykonanie tej pracy, a jeżeli nie posiadamy doświadczenia i wiedzy to zdecydowanie warto zlecić to profesjonalistom którzy potrafią w sensowny sposób wykonywac tego typu prace, to znaczy: mają w tym doświadczenie i wiedzą co należy zrobić, aby praca i materiał nie poszły zmarnowały się. A raczej rzadko zdarza się, żeby tynk był ostanią warstwą na ścianie lub suficie, mogą to być na przykład płyty gipsowo kartonowe. konstrukcje z nich wykonywane nie są tak kosztowne do stworzenia jak murowane ściany, a spełniają swoją funkcję w odpowiedni sposób przy niższych kosztach ich stworzenia. Do ich wykończenia przeważnie potrzebne jest wykonanie gładzi na powierzchni ścian i sufitów. I podobnie jak w przypadku tynku, także i tutaj bardzo ważne jest poprawne wykonanie pracy. Wadliwie wykonana gładź może zostać zeszlifowana do pewnego stopnia, jednak na dłuższą metę przy zbyt dużych nierównościach powstałych w skutek błędnej aplikacji na powierzchnie potrzebne może być uzupełnienie powstałych wgłębień poprzez położenie kolejnej warstwy, co jest po prostu zbędne z każdego punktu widzenia, ponieważ lepiej zrobić to od razu dobrze i mieć z głowy problemy z ewentualnymi poprawkami, niż poprawiac niedociągnięcia powstałe w skutek naszej niewiedzy. Ostatnim etapem wykańczania powierzchni jest finalne malowanie. Jest to także praca którą możemy wykonać w pełni samodzielnie, jeżeli będziemy podążać za podstawowymi zasadami pracy z daną farbą. Najczęściej do najważniejszych zasad należą: praca w odpowiedniej temperaturze powietrza (przy farbach lateksowych do 25 stopni Celsjusza) i wykonywanie powtarzalnych, jednostajnych ruchów co ma zapobiec powstawaniu niestetycznych smug i śladów, które nie znikną po wyschnięciu.
jolanta22
 
Posty: 20
Dołączył(a): Pn, 02.11.2020 14:14

Następna strona

Powrót do Ogólne