***

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

***

Postprzez aanna Pt, 17.04.2020 10:16

Pani Jando Kochana,
dziękuję. Dziękuję za "Danutę W." Nie wiem, jak dziękować. To dla mnie bardzo ważne. Móc zobaczyć Panią na scenie. U nas w domu facebooka ma tylko Jasiek, syn. Brat mi przesłał wiadomość sms: "Danuta W, Janda na facebooku". Obejrzałam mało, według mnie, dokładnie - nie mogłam poświęcić całej uwagi. Wczoraj poleciłam dziecku, żeby mi włączył - już się nie dało. Wszystko jedno, szkoda - ale i tak było to dla mnie bardzo ważne. Święto. Część normalnego życia. Po przedstawieniu poczułam ciężar - pewnie tego, co tu się dzieje. Przypomniałam sobie - bo pamiętam doniesienia o powstawaniu przedstawienia, wydawało mi się, że to było niedawno - co było na you tube. Na pewno wszystko się zmieni. Już wcześniej nie było normalnie. Dalej włączam podcasty z radio, ale rzadko da się słuchać. Trzeba być czujnym. Może jakieś archiwalia.
Przelatując czasem, widzę peleton kolarzy zdjęcia z miejsc kiedyś licznie odwiedzanych. Jest taki odruch, żeby komuś przypomnieć, nie dotykaj go, nie zbliżaj się... jakby się było dzieckiem w teatrze... Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za wszystkich. Zostań w domu. Prawa natury odwróciły się. Mamy robić to, czego zwykle nie robimy. Zwykle słyszeliśmy inne zalecenia.
77 rocznica wybuchu powstania w getcie - zróbmy żonkile, znajdźmy w internecie albo i w sklepie - ja narysowałam kartkę świąteczną z ...niebieskim żonkilem. Pewnie posłucham Marka Edelmana albo "Króla Maciusia Pierwszego" Korczaka...
Wszystkim opowiadam, że my tak żyjemy od dwudziestu lat. Wyjście gdziekolwiek, do pracy, kościoła to ogromny wysiłek dla nas wszystkich. Śmiałam się, że paradoksalnie wirus nam ułatwił życie: możemy mszę św obejrzeć w pidżamach. Słyszę słowa solidarności z ciężko chorymi. Uważam, że powinniśmy robić wszystko, żeby matka głęboko upośledzonego dziecka mogła odpocząć, pojechać do Polonii na "Danutę W., iść na basen, a nie czekać na pandemię, żeby reszta społeczeństwa mogła poczuć, jak to jest siedzieć w domu.
Dobrego
aanna
 
Posty: 110
Dołączył(a): Śr, 25.01.2006 11:20
Lokalizacja: z osiedla

Re: ***

Postprzez Krystyna Janda Wt, 21.04.2020 04:31

Droga Pani, wszystkiego dobrego życzę. Ukłony i pozdrowienia wysyłam.serdeczności.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja