„Ulica japonskiej wisni, niech ci sie przysni co jakis czas”

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

„Ulica japonskiej wisni, niech ci sie przysni co jakis czas”

Postprzez MarysiaB Cz, 28.01.2021 06:40

Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej, powolana przez Agate Passent, opiekujaca sie spuscizna A. Osieckiej – Prezes Zarzadu: A. Passent, czlonkowie Rady Fundacji, m.in.: M. Umer, K. Janda i M. Rodowicz. Plus wiele wspolnych koncertow, konkursow, festiwali, plyt, ksiazek... po 1997 r. poswieconych wybitnej Poetce.

Ach, ta Agata Passent, jak ona moze, no naprawde brak slow na takie cos, gdzie byly, co robily te czlonkinie, kiedy ona cierpiala...

Swiat generalnie nie jest czarno-bialy, tak sadze. Na szczescie/nieszczescie. Na szczescie, bo latwiej uniknac meczacych uproszczen i przerazliwe ciemnych slepych uliczek. Na nieszczescie, bo moze latwiej byloby mi zyc.

Agnieszka Osiecka we wspomnieniach Barbary Wrzesinskiej:

“Każdy zna inny kawałek Agnieszki. Bo ona była różna. I Cyganka, i mieszczka, i intelektualistka. Myślę, że nigdy nie chciała do końca się określić. Chyba zgadzała się z moją teorią, że człowiek jest koktajlem – ruchomą, buzującą mieszaniną. U jednych na powierzchni jest wino, u innych sok pomarańczowy, u jeszcze innych woda. U Agnieszki na pewno nie woda była na wierzchu. Ona, jak wszyscy, którzy żyją z własnej wrażliwości, miała w sobie niepokój. Każdy człowiek poszukuje swojej tożsamości, ale większość zmęczona tym poszukiwaniem ustala sobie w końcu jakieś modele, schematy. Agnieszka nie. Ona szukała całe życie. Nosiło ją, dlatego miała tak wielu przyjaciół. Szukała absolutu: absolutnej przyjaźni, absolutnej miłości. Nie potrafiła zaakceptować, że czegoś takiego nie ma, a najwyżej bywa”.

https://okularnicy.org.pl/agnieszka/wsp ... rzesinska/
(warto przeczytac calosc i inne wspomnienia tam zamieszczone)
Avatar użytkownika
MarysiaB
 
Posty: 2848
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:22
Lokalizacja: Melbourne

Re: „Ulica japonskiej wisni, niech ci sie przysni co jakis c

Postprzez Krystyna Janda N, 28.02.2021 08:22

Po pierwsze córka powinna zaprotestować
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron