Jaki Internet wybrać?

Czasami nie masz zielonego pojecia jak coś zrobić, jak coś działa. Tutaj znający się radzą co i jak.

Jaki Internet wybrać?

Postprzez lesnejagody Wt, 14.03.2023 14:20

Jak w temacie, szukam porady w kwestii wyboru najlepszego rodzaju domowej sieci. Obecnie rozważam kilka opcji, ale z pewnością nie jestem w tym temacie ekspertem, więc przydałaby się rada kogoś bardziej obeznanego. Rozważam między innymi zwykły internet kablowy, jak i światłowód. Z tym drugim słyszałam, że mogą być problemy z dostępnością w mniejszych miastach, ale z samym pociągnięciem kabla chyba nie powinno być problemu? Podzieli się ktoś swoimi doświadczeniami z taką usługą?
lesnejagody
 
Posty: 81
Dołączył(a): Śr, 05.06.2019 13:38

Re: Jaki Internet wybrać?

Postprzez annajoanna Pt, 24.03.2023 10:45

Najtańszą opcją będzie na pewno zwykły internet kablowy. Chociaż z tego, co słyszę od znajomych, to faktycznie coraz więcej osób decyduje się na światłowód. Niestety, tak jak wspomniałaś, dostępność tego typu usług w mniejszych miastach jest raczej mocno ograniczona, niemniej warto sprawdzić, jak to wygląda w przypadku Twojego adresu. Są od tego specjalne mapki, na https://www.nexera.pl/pl/articles/inwes ... -142782704 masz wytłumaczone jak z nich skorzystać. Obecnie aktywnych jest też sporo projektów wspierających inwestycje w infrastrukturę sieciową w Polsce, więc być może twój rejon też wkrótce zostanie nimi objęty.
annajoanna
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pt, 06.08.2021 12:20

Re: Jaki Internet wybrać?

Postprzez Bralka N, 25.06.2023 17:14

Sporo zależy od tego gdzie mieszkamy czy gdzie znajduje się firma, jeśli ma to być internet do celów zawodowych. W przypadku dużych miast można liczyć na infrastrukturę światłowodów, ale nie jest ona dostępna wszędzie. Na wsiach i w małych miejscowościach lepiej postawić na internet mobilny, teraz standard 5g oferuje taką jakość sygnału i szybkość transferu, że nie można narzekać. Taki internet oferuje kilka sieci komórkowych, przykładem może być https://otvarta.pl/internet-mobilny-5g
Bralka
 
Posty: 100
Dołączył(a): Pn, 18.10.2021 08:19



Powrót do Pomóż mi