Potrzebny szpik dla dziecka (grupa krwi B Rh-)

Czasami nie masz zielonego pojecia jak coś zrobić, jak coś działa. Tutaj znający się radzą co i jak.

Potrzebny szpik dla dziecka (grupa krwi B Rh-)

Postprzez amc Pn, 11.01.2010 22:29

Potrzebny szpik dla dziecka (grupa krwi B Rh-)

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które się zgłosiły.
Udało się zrobić zapas krwi.

To, co teraz możemy zrobić, to znaleźć osóby - ze zgodną grupą krwi a więc B Rh(-) - ktore byłyby skłonne, po badaniach, oddać szpik.

Jak zostaje się dawcą szpiku?

Chęć zostania dawca szpiku deklaruje się przez wypełnienie i przesłanie pod wskazany adres formularza "Oświadczenie woli o wpisanie do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej (CRNDSiKP)", który można dostać w stacjach krwiodawstwa i Zakładach Opieki Zdrowotnej oraz w Internecie (www.poltransplant.org.pl).

Po zarejestrowaniu danych osobowych w Rejestrze, potencjalny dawca zostanie skierowany do określonego Zakładu Opieki Zdrowotnej w pobliżu miejsca zamieszkania. Po zbadaniu i wykluczeniu współistnienia chorób dyskwalifikujących go jako dawcę zostanie pobrana próbka krwi w celu oznaczenia antygenów HLA. Wszystkie wyżej wymienione informacje będą przekazane i zarejestrowane, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych, w CRNDSiKP. [Niżej są dwa linki, gdzie można znaleźć szczegółowe info].

Jeśli chodzi o tę sprawę, w razie pytań można dzwonić do Marty Gwardzik - przyjaciółki rodziców dziecka, tel: 693 059 088. (Dziewczynka nazywa się Alicja Struck, jest teraz w szpitalu w Gdańsku).

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy już się zglosili - przekaźę Państwa namiary rodzinie dziewczynki. Osoby, z którymi jeszcze nie rozmawiałam ani nie mailowałam w razie pytań proszę o kontaktowanie się z Martą Gwardzik.

Pozdrawiam,
Małgorzata Sikorska
(...) liczba pomysłów, które mi się lęgną w głowie, mnie samą męczy. Sama ze sobą i ze swoją wyobraźnią i swoim entuzjazmem nie mogę sobie poradzić. I co więcej, z upływem lat się to nie zmienia. Koszmar.
KJ
Avatar użytkownika
amc
 
Posty: 8537
Dołączył(a): Śr, 16.01.2008 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Potrzebny szpik dla dziecka (grupa krwi B Rh-)

Postprzez welfareheals Wt, 12.10.2021 23:11

welfareheals
 
Posty: 33376
Dołączył(a): Cz, 23.09.2021 12:39




Powrót do Pomóż mi