Armageddon po remoncie

Czasami nie masz zielonego pojecia jak coś zrobić, jak coś działa. Tutaj znający się radzą co i jak.

Armageddon po remoncie

Postprzez Widget Cz, 07.02.2019 15:43

Wydawało mi się, że remont mieszkania oznacza nowe, lepsze otwarcie... Ale jak patrzę na ten bajzel wkoło, to chyba do wakacji się nie wygrzebię :cry:
Co począć w tej sytuacji?

EDIT: znalazłem http://all-clean.pl/sprzatanie-uslugi-sprzatajace/sprzatanie-po-remoncie.html i wybawili mnie ze wszystkich kłopotów. Mesjasze czystości ;)
Widget
 
Posty: 1
Dołączył(a): So, 12.01.2019 15:45

Re: Armageddon po remoncie

Postprzez MarcinNielot Wt, 19.03.2019 12:25

A przy tym swoim remoncie to wykorzystywałeś jakieś bednarki ocynkowane, czy to nie ten typ remontu. Pytam, bo właśnie przerabiam temat, jak na ten moment teoretycznie i zastanawiam się, czy te tutaj - https://dlaelektrykow.pl/220-bednarka-ocynkowana-i-drut-odgromowy są ok, czy może jednak polecisz, o ile miałeś z jakimiś styczność, jakieś inne?
Jestem, który czasem bywam.
MarcinNielot
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt, 19.03.2019 12:09

Re: Armageddon po remoncie

Postprzez Judyta Pt, 22.03.2019 11:05

Mam podobny problem tyle, że z oknami. W każdym pomieszczeniu mam duże okna i w żaden sposób nie mogę ich doczyścić. Za każdym razem zostają smugi, ręce opadają.
Ostatnio edytowano Wt, 13.08.2019 11:57 przez Judyta, łącznie edytowano 1 raz
Judyta
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt, 22.03.2019 10:52
Lokalizacja: Siedlce

Re: Armageddon po remoncie

Postprzez stacy Śr, 10.04.2019 14:44

Judyta napisał(a):Mam podobny problem tyle, że z oknami. W każdym pomieszczeniu mam duże okna i w żaden sposób nie mogę ich doczyścić. Za każdym razem zostają smugi, ręce opadają.


Kup sobie myjkę parową naprawdę warto.
Ostatnio edytowano Wt, 13.08.2019 12:00 przez stacy, łącznie edytowano 1 raz
stacy
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr, 14.11.2018 15:07

Re: Armageddon po remoncie

Postprzez Judyta Śr, 24.04.2019 07:22

stacy napisał(a):
Judyta napisał(a):Mam podobny problem tyle, że z oknami. W każdym pomieszczeniu mam duże okna i w żaden sposób nie mogę ich doczyścić. Za każdym razem zostają smugi, ręce opadają.


Kup sobie myjkę parową naprawdę warto


Rzeczywiście masz rację, że też sama o tym nie pomyślałam.
Ostatnio edytowano Wt, 13.08.2019 11:59 przez Judyta, łącznie edytowano 1 raz
Judyta
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt, 22.03.2019 10:52
Lokalizacja: Siedlce

Re: Armageddon po remoncie

Postprzez Kristos Pn, 13.05.2019 00:21

No znam ten ból, tak jakby sam remont nie był wystarczającą masakrą, to zostaje jeszcze totalna syfiarnia po skończeniu ;)

----
Okna Gospodarcze
Kristos
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn, 13.05.2019 00:20

Re: Armageddon po remoncie

Postprzez Kristos Pn, 13.05.2019 00:21

No znam ten ból, tak jakby sam remont nie był wystarczającą masakrą, to zostaje jeszcze totalna syfiarnia po skończeniu ;)

----
Okna Gospodarcze
Kristos
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn, 13.05.2019 00:20

Re: Armageddon po remoncie

Postprzez Kristos Pn, 13.05.2019 00:21

No znam ten ból, tak jakby sam remont nie był wystarczającą masakrą, to zostaje jeszcze totalna syfiarnia po skończeniu ;)

----
Okna Gospodarcze
Kristos
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn, 13.05.2019 00:20

Re: Armageddon po remoncie

Postprzez Waber Pn, 10.02.2020 11:38

E tam, remont może jest trochę masakrą, ale jak się go przeprowadzi z pomysłem i rozwagą, to "straty w boju" nie są tak dotkliwe. Ważne, żeby zadbać o wykończenie, np. tutaj są świetne listwy przypodłogowe http://www.toplistwy.pl/category/listwy-przypodlogowe przydatne przy maskowaniu łączenia podłogi ze ścianą
Waber
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 10.02.2020 01:10

Re: Armageddon po remoncie

Postprzez kroks Śr, 13.05.2020 11:16

witam

Jestem w trakcie wymiany dachówki bo zaczęło mi przeciekać -lata robią swoje.. Firma która się tym zajmuje jest masakryczna i nieodpowiedzialna. Zamierzam ich zmienić i pozwać do sądu. W necie znalazłem firmę która powiedziała że się podejmi naprawy http://www.petmardachy.pl/1003/blachodachowki tylko że nie mogę o nich znaleźć o nich opinii. Znacie ich??
kroks
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 13.05.2020 11:07

Re: Armageddon po remoncie

Postprzez kroks Śr, 13.05.2020 11:16

witam

Jestem w trakcie wymiany dachówki bo zaczęło mi przeciekać -lata robią swoje.. Firma która się tym zajmuje jest masakryczna i nieodpowiedzialna. Zamierzam ich zmienić i pozwać do sądu. W necie znalazłem firmę która powiedziała że się podejmi naprawy http://www.petmardachy.pl/1003/blachodachowki tylko że nie mogę o nich znaleźć o nich opinii. Znacie ich??
kroks
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 13.05.2020 11:07

Re: Armageddon po remoncie

Postprzez Brein So, 11.07.2020 21:42

Oj tak, wymiana okien to jest armageddon, ale na szczęście tylko przez chwilę. No i zależy też od firmy, ja brałem okna od http://www.okno-piast.eu/ i wszystko było czyściutko
Brein
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt, 10.07.2020 23:24

Re: Armageddon po remoncie

Postprzez Julia164 Śr, 15.07.2020 12:50

No wiecie co ale o tym myśli się wcześniej. Jak dobrze zaplanujesz pracę i sprzątanie to niema takiej tragedii. Tylko jak się zawalisz gruzem lub nie rozłożysz gazet przy malowaniu no to robisz sobie sam dodatkową robotę
Julia164
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 15.07.2020 12:45

Re: Armageddon po remoncie

Postprzez moon Wt, 15.09.2020 13:07

W zasadzie często się zdarza, że nie ma komu już posprzątać, bo jesteśmy padnięci samym remontowaniem. Dlatego wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem będzie sprzątanie mieszkań wrocław . Usługa ta jest również oferowana osobom, które właśnie potrzebują poważnych porządków po inwestycjach i zmianach.
moon
 
Posty: 82
Dołączył(a): N, 13.10.2019 17:43

Re: Armageddon po remoncie

Postprzez Imka Cz, 24.09.2020 14:01

Widget napisał(a):Wydawało mi się, że remont mieszkania oznacza nowe, lepsze otwarcie... Ale jak patrzę na ten bajzel wkoło, to chyba do wakacji się nie wygrzebię :cry:
Co począć w tej sytuacji?

EDIT: znalazłem http://all-clean.pl/sprzatanie-uslugi-sprzatajace/sprzatanie-po-remoncie.html i wybawili mnie ze wszystkich kłopotów. Mesjasze czystości ;)

Ja sprzatałam sama i to był głupi pomysł i w sumie jak sie wydaje krocie na remont to czemu kilka stów nie przenaczyc na ludzi od czyszczenia. Kolejny remont za jakis czas ale wtedy sie bardzo zastanowie nad kims z zewnatrz:)
Imka
 
Posty: 12
Dołączył(a): Cz, 24.09.2020 13:53

Re: Armageddon po remoncie

Postprzez Sukulencik Pt, 02.10.2020 06:51

Mi tam zawsze było szkoda kasy, bo sobie myślałam, że przecież sami możemy posprzątać. Nigdy tak o tym nie myślałam, że w porównaniu do całego remontu, to faktycznie parę stów. Od jakiegoś czasu, ale to już regularnie, korzystamy z mycia dywanów i mebli tapicerowanych http://goldwash24.pl/czyszczenie-dywanow-wykladzin/. W domu są maluchy i pies to baaardzo dobre rozwiązanie, a efekt jest dobrze widoczny i długo się utrzymuje.
Sukulencik
 
Posty: 8
Dołączył(a): Cz, 01.10.2020 18:22

Re: Armageddon po remoncie

Postprzez jolanta22 N, 08.11.2020 20:32

Przychodzi tak czas w naszym życiu, kiedy trzeba wykonać lub mamy zaplanowany remont mieszkania. W zależności od tego co mamy do wykonania i co planujemy zrobić to zakres prac do wykonania naturalnie będzie się różnił i to co chcemy robić czasem może się różnić od tego co w rzeczywistości zrobimy. Wpływ na naszą decyzje mogą mieć różne czynniki i czasem może się zdarzyć tak, że przykładowo będziemy zmuszeni do oszczędności gdy przyjdzie nam wykonywać kończący etap jakim przeważnie są wykończenia wnętrz. Są one momentem, gdy nasz remont przybiera już finalną formę i przeważnie etapem, w którym nadajemy końcowe szlify dla naszej pracy. Jeżeli szukamy oszczędności, to właśnie to jest moment w którym możemy dokonać potencjalnych cięć i zaoszczędzić środki w naszym budżecie przeznaczonym na prace remontowe. Przykładowo finalna powłoka jaka ma się znaleźć na powierzchni ścian / sufitów może być przygotowywana na miejscu, lub kupiona gotowa i rozrobiona. W ten oto sposób może kupić gładź do rozrobienia i zaoszczędzić nie decydując się na zakup gotowego produktu co z pewnością ograniczy wydatki. Możliwe jest także zaoszczędzenie na wcześniejszym etapie, np. usuwając stare powłoki i starą, nie trzymającą się ściany zaprawę można wybrać tańszy materiał, który przeznaczymy na uzupełnienie większych dziur i ubytków. Uzupełnienie ubytków, które nie będzie pełniło funkcji finalnej powłoki musi być także naturalnie wykonane solidnie, ale nie muszą tu być wykorzystywane najdroższe materiały, a przy dużym metrażu przewidywanych prac do wykonania możemy naprawdę sporo zaoszczędzić, także wybierany tynk nie musi być z najwyższej półki. Postępując z powierzchniami na których znajduje się już finalna warstwa zaprawy gipsowej / tynku czy gładzi również można zaoszczędzić. Jeżeli powierzchnia jest już wstępnie opracowana to po zagruntowaniu czas na finalne wykończenie. Być może finezyjne kształty w tynku są naszym marzeniem, można jednak zdecydować się na ułożenie okładzin wewnętrznych na ścianach. Jeżeli jednak naszym wyborem jest pokrycie ścian farbą to należy je wcześniej zagruntować i dopiero będą gotowe na ostateczne malowanie. Jeżeli pierwsza czy druga powłoka nie pokryje w pełni powierzchni lub w sposób satysfakcjonujący to czynność powtarzamy aż do skutku i malujemy do pełnego pokrycia wybranej powierzchni.
jolanta22
 
Posty: 20
Dołączył(a): Pn, 02.11.2020 14:14

Re: Armageddon po remoncie

Postprzez Franczesko Pn, 23.11.2020 21:21

To jest normalna sprawa, nie ma co się dziwić
Franczesko
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 23.11.2020 20:31

Re: Armageddon po remoncie

Postprzez Muka So, 05.12.2020 10:43

No niestety, remonty tak zwykle wyglądają, a dom po nich odbudowuje się powoli, jak po wojnie :) Ale można trochę to lepiej zorganizować, jeśli się robi remonty samemu. Np. warto czytać odpowiednie artykuły, takie jak te http://www.kujawy.info/aktualnosc/bialy ... -sprawdzi/ żeby wszystko robić sprawniej i szybciej :)
Muka
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz, 03.12.2020 10:45

Re: Armageddon po remoncie

Postprzez moon Pn, 11.01.2021 13:02

Ja to już Wam powiem, że nie wiem, co mam robić, bo mój brat mówi mi, że mi mój dywan zniszczyli, remontując dom. Może nie był nowy, ale to jeden z takich jak te https://rugito.pl/dywany-welniane , więc wartość ma dla mnie. Powinnam mu powiedzieć, że ma go odkupić? Z jednej strony rodzina i nie chciał, ale z drugiej... No, nie wiem.
moon
 
Posty: 82
Dołączył(a): N, 13.10.2019 17:43

Następna strona

Powrót do Pomóż mi



cron