Wegetarianizm

Wegetarianizm

Postprzez Beatkp Wt, 26.04.2022 11:22

Zapewne sa wsrod was osoby vege. Pytanie glownie do was.
Rok temu przestalam jeszcze mieso, na poczatku bylo fajnie, nowe smaki, nowe przepisy. Chociaz nie lubie gotowac, sprawialo mi to frajde. Szybko jednak mi przeszlo.
Coraz czesciej zastanawiam sie czy powrot do miesa nie wyszedlby mi na zdrowie, urozmaicil i tak bardzo uboga diete.
Chce jednak jeszcze troche powalczyc o ta diete. Szukam pomyslow na zastapienie miesa w obiadach. Jest jeden warunek, musi to byc cos szybkiego.
Wszelkie makarony z wazywami i tofu przerobilam od a do z. Wychodza mi juz uszami.
Nie mam pomyslow na zamiennik takiego schabowego; cos do ziemniakow i surowki. Albo co dodac do salatki zamiast np kurczaka, zeby nie byly to same warzywa.
Wiem, ze internet pelen jest inspiracji, jednak wiekszosc to makarony, albo cos z piekarnika, ktorego nie posiadam.
Poratujecie pomyslami na obiad bez miesa, ktore przygotowuje sie szybko i w miare bezbolesnie?
Beatkp
 
Posty: 195
Dołączył(a): Cz, 18.02.2021 06:54

Re: Wegetarianizm

Postprzez rumme Wt, 26.04.2022 11:58

A na szybko wszelkiego rodzaju gotowe kotlety? Jest tego mnóstwo na przykład w Biedronce, bardzo polecam Garden Gourmet, a nawet te biedronkowe Go Vege na przykład gyros czy burgery. Super są też burgery z buraków, nuggetsy z boczniaków. Zaobserwuj sobie profil Biedanizm (jest też grupa na FB), Healthy omnomnom (Irenka daje proste przepisy do zrobienia w chwilę). Dla mnie kopalnią przepisów jest grupa na FB Co jedzą polscy weganie - wrzucam w wyszukiwarkę hasło np. z kalafiora i widzę przegląd przepisów, czasem są genialne a proste rozwiązania. Dieta wegańska jest niezwykle bogata, szukaj swoich smaków, jeśli brakuje Ci mięsa to warto sięgnąć po roślinne zamienniki (kocham Beyond Burgera).
https://pzwl.pl/Dietoterapia,4930593,p.html

Wiele wartościowych ksiazek na temat diety wege znajdziesz również na tej stronie.
Avatar użytkownika
rumme
 
Posty: 254
Dołączył(a): Wt, 09.01.2018 12:40




Powrót do Ogólne