Trudne Chwile-teksty,pamięć,tęsknota

Tutaj publikujcie swoje opowiadania, scenariusze, felietony, rysunki itp

Trudne Chwile-teksty,pamięć,tęsknota

Postprzez ANDRZEJ Cz, 14.04.2005 18:15

cze!
dawno tu nie byłem,a widzę że trochę się tu działo,zwłaszcza w tych trudnych dla nas dniach..parę tekstów ,w tych klimatach.choć napisanych trochę wcześniej,ale pasujących do tego wszystkiego.


"PRETEKST"

pretekst,
jak wspomnienie,
białej zimy.
odczuwalnej ,
dość silnie.
coś,
jeszcze żyje.
pretekst,
by kochać.
sparwa pilna..





"SAME"

cierpienie.
z boku,
i trochę ,
gdzieś tam.
boli,
bo co ma,
robić same?


"PLECIONKA"

oczekiwanie.
ciastko niezjedzone.
raczej,
po deszczu.
radość,
w słońce,
wpleciona.


"NIE ZATRZYMUJ"

kolorowa gazeta.
leży..
nie zatrzymmuj .
wiosny.
oddala ,
i zbliża się
muzyka.
wtapia się,
w ciszę.



fajnie będzie jak ktoś coś fajnego tu napisze,może nawet coś się spodoba?? ha na ra! trzymajcie się!
ANDRZEJ
 
Posty: 69
Dołączył(a): Pn, 21.03.2005 16:49
Lokalizacja: Nowa Ruda

Postprzez MarysiaB Pt, 15.04.2005 07:19

"pretekst, by kochac" - nie rozumiem. Ludzie szukaja pretekstow, zeby uciec od milosci. Kocha sie bez pretekstow.
"radosc w slonce wpleciona" - rozumiem, bo u mnie slonce to zawsze radosc.
Podoba mi sie zakonczenie "Nie zatrzymuj". O muzyce, co "wtapia sie w cisze."
Ale najlepiej, najpelniej odbieram "Same", bo zgodne z moim stanem ducha.
Avatar użytkownika
MarysiaB
 
Posty: 2848
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:22
Lokalizacja: Melbourne

dzięki

Postprzez ANDRZEJ Pt, 15.04.2005 16:56

witam!
dzieki za wpis.pretekst by kochać,taka faza,by kwiaty znów byly czyms z dziecinstwa.. pretekst by kochac,bo miłośc nie jest jednak powszechna.. jaki to pretekst? moze radośc? przyjażń,drgnienie,pragnienie,czuło9ść,i seks?? z pewnością.ucieczka od miłości,to bieg na oslep.i też sie zgadzam.. wieć mozna miec rózne spojrzenia na ta sama miłość.. ha
moze to dobrze?pozdrt5awiam serdecznie,ciesząc sie jak dziecko,że ktoś mnie tu zauwazył.marysiu trzymaj sie tego co w tobie teskni nieswiadomie zupełnie pragnąc kochac..na ra!
ANDRZEJ
 
Posty: 69
Dołączył(a): Pn, 21.03.2005 16:49
Lokalizacja: Nowa Ruda

Postprzez Trzynastka Pt, 15.04.2005 17:10

A dla mnie pretekst by kochac, to sto sposobow na wytlumaczenie, dlaczego chcemy znow odczuwac, w goracych temperaturach i przerazliwie zimnych na chwile, takie przeciez tez istnieja podczas milosci; wszystko jednak w zupelnie innej tonacji dla kazdego indywidualnie.
Pretekst, jako pragnienie wszystkich intensywnych odczuc pozostaje.
Moze jako najwieksze pragnienie odczuwania na nowo?
Wyraznie, tak ostro jak opowiesci o kwiatach i zapachu lak w dziecinstwie.
Andrzeju, zycze wszystkich mozliwych pretekstow, by uchwycic raz jeszcze to co nie jest powszechne, ale istnieje.
Trzynastka
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Wt, 01.03.2005 13:59
Lokalizacja: Chicago

dzięki

Postprzez ANDRZEJ So, 16.04.2005 19:33

trzynastko,szczęsliwa dla mnie jesteś,wielkie dzięki za fajny,bardzo ciekawy wpis,własciwie odpowiedx na moj wpis..masz rację,kazdy to indywidualnie czuje i wszyscy razem jednakowo,niech no znow zakwitna kwiaty,zapelnia sie plaże parki,zakochanymi paramuii,spacerowac bed ludzie ,poszukując najwspanialszej bo dla kogos,bo dla siebie miłości.. hej,mam pomysł,jak chcesz czasem na meila moge ci wysłać wiecej takich wierszy,oczywiście jeśli ci sie podobałay.. a zima w moim wierszu.ostatnio polubilem zime ,nie wiem dlaczego,a pzry okazji,wcale nie pozrestałem lubić wiosny,lata,i jesseinie..biała zima,wyrąźna,jak szaty papieża,ale goraca jakoś tak,jak miłośc którą darzył nas papież.. choć piszą ten wiersz ,papiez zył jeszcze,to było jakiś miesiac pzred jego smiercia,atak mimochodem wkomponowało mi sie tak jakos. na ra! trzymaj sie!ciekawe czy pani krysia wyda koleja małapę? z naszymi wierszami,i najciekawszymi opiniami? malapa wierszowana,wirtualne spojrzenie na świat,prznika pzrez monitor,i rozgrzewa nasze myśli,prze latem tak bywa.. hah ale sie rymło? ha na!
ANDRZEJ
 
Posty: 69
Dołączył(a): Pn, 21.03.2005 16:49
Lokalizacja: Nowa Ruda

Postprzez MarysiaB Śr, 20.04.2005 05:41

Andrzeju! Zgadzam sie - 'kazdy to indywidualnie czuje'. Po prostu nigdy nie spacerowalam w poszukiwaniu milosci. Przychodzila sama, bez zapowiedzi. 'Pragnienie wszystkich intensywnych odczuc' zawsze we mnie bylo, bez pretekstow. Czy milosc mozna zamowic? Zaczarowac? Czy samo 'pragnienie odczuwania na nowo' wystarczy? Nawet jesli jest w nas naturalna gotowosc na przyjecie jej, to przeciez jeszcze nie znaczy, ze przydarza sie nam ona codziennie.
Andrzeju! Nie zycze zadnych pretekstow, by kochac. Niech milosc bedzie pretekstem do 'radosci, przyjazni, pragnienia, czulosci i seksu.' Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
MarysiaB
 
Posty: 2848
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:22
Lokalizacja: Melbourne

do marysi

Postprzez ANDRZEJ Śr, 20.04.2005 15:16

cze!
fajnie ze jeszcze cos dopisałas do mojego watku.mioś-nadmiar prganienia,mase pretekstow,jeden wielkiszała.. zagubienie,pragnienie,tesknota ,ból,milość niech trwa wiosna..pretekstto zakochanie,pierwsze wejrzenie?? ha moze i tak.co ty na to? co inni forumowiczen na to? pozdro!
ANDRZEJ
 
Posty: 69
Dołączył(a): Pn, 21.03.2005 16:49
Lokalizacja: Nowa Ruda

Postprzez Trzynastka Śr, 20.04.2005 15:45

Ten "pretekst, by kochac" to gotowosc, by kochac, a nie pretekst w scislym tego slowa znaczeniu. Gotowosc z otwartym oczekiwaniem wielu intensywnych odczuc.
Sam zwrot mnie sie podoba, wskazuje na te otwartosc.
U jednych milosc przychodzi nagle, spada jak grom z jasnego nieba, bez oczekiwania, pochlania bez reszty, nawet jesli ogarnia w najmniej odpowiednim momencie.
U wielu jest dlugim okresem tesknego oczekiwania na pelnie uczuc. Co najdziwniejsze, sa tacy, ktorzy twierdza, ze nigdy w swoim zyciu tego pelnego odczuwania nie zaznali.
Moze tym najbardziej marzy sie "pretekst, by kochac" w sensie gotowosci i tesknoty?

Wracajac do zimy, tej szczerze nie cierpie, chociaz potrafie sobie wyobrazic jej odczuwanie bardzo ostro i wyraznie. Na chwile akceptuje ja za oknem i kiedy robie zdjecia. Kojarzy mi sie z zamrozeniem czesci zycia.
Trzynastka
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Wt, 01.03.2005 13:59
Lokalizacja: Chicago



Best Suggestions On Choosing Custom Sportswear

Postprzez FrankJScott So, 24.06.2023 00:47

For the lady asking about black jersey design basketball, jersey basket printing, 2k22 custom jerseys, adelaide 36ers jersey design, sublimation jersey basketball design, denver nuggets custom jersey, I highly suggest this additional resources for custom sportswear blog or custom retro raptors jersey, jersey design basketball lakers, printed basketball jersey design, design jersey basket online, sublimation basketball jersey maker, nba jersey sublimation design, as well as this published here on custom sportswear details alongside all chicago bulls jersey personalized, dark blue jersey design basketball, custom throwback timberwolves jersey, sk basketball jersey design, basketball team jersey maker, create your own nba jersey wallpaper, not to mention this helpful hints for custom sportswear info which is as good as sacramento kings custom jersey, blue jersey design basketball, custom nba throwback jerseys, purple sublimation basketball jersey, jersey design blue and black basketball, jersey design blue basketball, alongside all our website on custom sportswear site and don't forget white basketball jersey design, design nba jerseys online, jersey basketball design white, basketball jersey design black and yellow, custom new orleans pelicans jersey, nba 2k jersey creator, not to mention this at yahoo on custom sportswear forum not to mention custom retro basketball jerseys, custom pistons jersey, illinois basketball jersey custom, embroidered basketball jerseys, jersey design basketball color blue, gold jersey design basketball, on top of additional hints about custom sportswear info which is about custom nuggets throwback jersey, custom kansas jayhawks jersey, design my own basketball uniform, basketball jersey creator online, basketball t shirt jersey design, minimalist jersey design basketball, and don't forget this additional resources about custom sportswear blog as well as custom nba shirts, pink basketball jersey design, best sublimation jersey basketball, custom basketball uniform designer, best jersey design basketball black, custom name lakers jersey, not to mention this i thought about this on custom sportswear details on top of custom authentic basketball jerseys, basketball jersey design navy blue, custom kentucky basketball jersey, basketball jersey sublimation maker, nba 2k23 custom jersey, personalized celtics jersey, on top of made my day for custom sportswear advice not to mention basketball jersey design color maroon, custom nba jerseys cheap, top 10 jersey design basketball, custom jersey lakers, best custom jerseys nba 2k22, create custom basketball uniforms, which is also great. Finally, have a look at this funny post for custom sportswear details with custom women's basketball jerseys, basketball jersey floral design, custom miami heat vice jersey, aqua blue blue sublimation basketball jersey, nba 2k22 custom jerseys, lakers jersey design black, for good measure. Check more @ Free Tips On Deciding On Custom Sportswear f8e8498
FrankJScott
 
Posty: 9834
Dołączył(a): Wt, 17.08.2021 23:30
Lokalizacja: Czech Gold Coin



Powrót do Wasza twórczość



cron