Fundacja Anny Dymnej

Tutaj publikujcie swoje opowiadania, scenariusze, felietony, rysunki itp

Fundacja Anny Dymnej

Postprzez dancerka Pt, 22.04.2005 09:29

Rysunek na wagę serca


Dziś po południu skończy się aukcja rysunków podopiecznych Anny Dymnej z ośrodka w Radwanowicach


04. Ryszard Michalec - „Tęcza” - według Anny Dymnej - Zaczarowany ogród

09. J. Tekieli - „¦wiat zwierząt” - według Anny Dymnej - Lamparty w ptasim raju

03. Tomasz Kurdziel - „Paw” - według Anny Dymnej - Mój dziobak

13. Tomasz Kurdziel - „Żyrafa” - według Anny Dymnej - Żyrafa mimo wszystko

14. Ewa Gerono - „Krasnoludki” - według Anny Dymnej - Kolorowy sen

08. Ryszard Michalec - „Pierwsza gwiazdka” - według Anny Dymnej - Mój zaczarowany świat

10. Beata Drożdż - „Ptak na gałęzi wiśni” - według Anny Dymnej - Wiśniowy ptak

01. Sabina Porębska - „Ptak” - według Anny Dymnej - Ptaszek w kąpieli

12. Ewa Gerono - „Zima” - według Anny Dymnej - Dom z mojego serca

07. Tomasz Kurdziel - „Ptaki” - według Anny Dymnej - Brodzące trio

02. Tomasz Kurdziel - „Renifer” - według Anny Dymnej - Ja chcę tego renifera

Anna Dymna
(c) WITOLD CHOJNACKI-NTO

06. Ewa Gerono - „Wiosna” - według Anny Dymnej - Wlazł kotek na płotek

15. Ryszard Michalec - „Wiewiórka” według Anny Dymnej - Orzeł na szafirowej ścianie

05. Tomasz Kurdziel - „Klasztor w Czernej” - według Anny Dymnej - Moje kościoły

11. Ula Woźniak - „Wiosna”- według Anny Dymnej - Tańcząc w księżycowej poświacie
Pieniądze z aukcji wesprą warsztaty terapii artystycznej. Prowadzi je Fundacja Mimo Wszystko Anny Dymnej. Aukcja zorganizowana przez fundację, "Rzeczpospolitą" i radiową Jedynkę trwa od poniedziałku i skończy się dzisiaj o godzinie 17.45. - Oprawione rysunki prezentują się świetnie. Finał na pewno będzie gorący i warto go posłuchać od godz. 16.00 w "Popołudniówce z pierwszej ręki" - mówi Magda Szturemska, dziennikarka radiowej Jedynki.

Kilka rysunków zyskało już cenę stu złotych. Każde dzieło oprócz tytułu autorskiego nosi dodatkowy, nadany przez Annę Dymną. Rysunki można licytować na stronie internetowej Polskiego Radia - www.polskieradio.pl/jedynka/aukcja oraz poprzez SMS i telefon (patrz ramka).

Tereny schroniska w Radwanowicach w podkrakowskiej gminie Zabierzów w niczym nie przypominają zakładu opieki społecznej. Zamiast murów, szlabanów i wartowni - zieleń i ogród. - To fundamentalne założenie Stanisława Pruszyńskiego, inicjatora powstania tej placówki - opowiada ks. kanonik Tadeusz Isakowicz-Zaleski, dyrektor Fundacji Brata Alberta, która dba o schronisko. Anna Dymna od kilku lat prowadzi w nim teatrzyk Radwanek. Po wstrzymaniu finansowania warsztatów terapii zajęciowej z budżetu państwa Dymna założyła Fundację Mimo Wszystko i stworzyła własne warsztaty artystyczne dla 27 osób. - Gdy człowiek się z nimi raz zetknie, to potem tęskni za ich czystym światem uczuć. Wyrażają je prawdziwie, mówią, co myślą. Są naprawdę godni miłości i opieki - opowiada Anna Dymna.

Niepełnosprawni podzieleni są na małe wspólnoty, które same zajmują się swoimi pokojami. Wszyscy, niezależnie od stanu upośledzenia, pełnią jakąś funkcję. Najwięcej czasu spędzają w warsztatach terapii zajęciowej. Pod okiem instruktorów tkają, wyszywają, malują, rysują, robią meble, gotują, uprawiają grządki. - Dzięki pracy i warsztatom czują się potrzebni - przekonuje Dymna. Rysunek na wagę serca

j.sad., maz

--------------------------------------------------------------------------------

Licytować rysunki można:
> telefonicznie pod numerem: (22) 645 25 45
> przez SMS pod numer 7192: należy napisać A, numer rysunku, spacja i proponowana kwota, np. "A1 1200"
> na stronie internetowej www.polskieradio.pl/jedynka/aukcja tam też można obejrzeć wszystkie rysunki




Drukuj artykuł Wyślij artykuł





| Bez polskich znaków |
| Rzeczpospolita | Z ostatniej chwili | Archiwum | Serwis Ekonomiczny | Serwis Prawny | Cennik | Regulamin | Serwis WAP | Prenumerata
| Reklama | English/Deutsch | Klub Rzeczpospolitej | O nas | Kontakt |
© Copyright by Presspublica Sp. z o.o.


http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/do ... 1_a_1.html


Tu na tej stronie można zobaczyć piekne rysunki chorych dzieci
dancerka
 
Posty: 718
Dołączył(a): Wt, 01.03.2005 12:16





Powrót do Wasza twórczość



cron