Ludzie jak ptaki

Tutaj publikujcie swoje opowiadania, scenariusze, felietony, rysunki itp

Ludzie jak ptaki

Postprzez Apatia Śr, 09.10.2013 04:57

„Ludzie jak ptaki”
(25 marca 2009)

Zima nie odpuszcza. Śnieżyce, nawałnice, powalone drzewa, ścięte błoto, rozpaciane bagna i rozlewiska. Jednym słowem - brrrr... I gdzie ta wiosna?
Jest, jest! Przyleciały żurawie! Pięknym, równym kluczem poszybowały nad polem, aż za wzgórze, za horyzont, tam gdzie Jezioro Linowskie! Słyszałam ich krzyk. A potem, po kwadransie, może ten sam klucz, leciał w przeciwną stronę - mały, cichy, poszarpany...
Codziennie rano, kiedy wychodzę z psem na spacer spotykam w lesie mężczyznę z rowerem. On pcha ten swój rower obwieszony szczęściem, ja zaś wyprowadzam psa. On w tym lesie mieszka i wychodzi z niego do miasta, ja mieszkam w mieście i wychodzę z niego do lasu. Taka odwrotność z małym sensem. Dzisiaj też go spotkałam.
- Widziała pani te ptaki? - zagadał. - Nie mają gdzie siadać. Jeziora jeszcze zamarznięte no to latają tak, tam i nazad. O, pani patrzy, znowu lecą!
Spojrzałam w korony drzew, ale nic nie dostrzegłam. Usłyszałam jednak ich krzyk. Przejmujący krzyk żurawi.
- I znowu część zawróci - dodał mężczyzna. - Porwane takie, takie pobite, polecą szukać lepszego miejsca.
„To całkiem jak ludzie – pomyślałam - pobite takie, porwane, życiem poszarpane.”

spec pozdr p.W :)
Apatia
 
Posty: 127
Dołączył(a): Cz, 03.01.2013 08:12
Lokalizacja: Malachitowy Las :)

Re: Ludzie jak ptaki

Postprzez Waldemar... Cz, 10.10.2013 23:40

PROSZĘ PISAĆ I ZAMIESZCZAĆ,KONIECZNIE !
NARESZCIE MAM POWODY,ŻEBY ZNOWU ODWIEDZAĆ TEN DZIAŁ.KAŻDA WIZYTA U PANI JEST ŚWIĘTEM.CZYTAJĄC MAM OCHOTĘ TAŃCZYĆ NA ULICY I MACHAĆ KAPELUSZEM,KTÓRY DAWNO SPADŁ MI NA NOS.

Obrazek

ZOSTAWIAM ANIOŁA INSPIRACJI.

KŁANIAM SIĘ,POZDRAWIAM.
Avatar użytkownika
Waldemar...
 
Posty: 4367
Dołączył(a): N, 23.01.2011 22:15

Re: Ludzie jak ptaki

Postprzez Apatia Pt, 11.10.2013 10:23

Dziękuję za Anioła Inspiracji - piękny
dziękuję za dobre słowa - są dla mnie bardzo ważne
pozdrawiam z lasu :)
Apatia
Apatia
 
Posty: 127
Dołączył(a): Cz, 03.01.2013 08:12
Lokalizacja: Malachitowy Las :)





Powrót do Wasza twórczość



cron