Mały człowiek z wielki psem (3)

Tutaj publikujcie swoje opowiadania, scenariusze, felietony, rysunki itp

Mały człowiek z wielki psem (3)

Postprzez Apatia Pn, 05.01.2015 19:24

Mały człowiek z wielkim psem
Czarne skrzydła kamieni

(...) Zatrzymała się, zdjęła buty i odruchowo spojrzała za siebie. "Ok" – pomyślała i ruszyła dalej. Ręce domów chwytały ją za palce stóp. Czuła miłe napięcie, ale to nie był strach. Jej długie włosy spływały teraz czarną strugą wzdłuż kręgosłupa. Na jasnej sukience przypominały wbity w piasek męski parasol.
"Teraz powinnam usłyszeć kroki zabójcy" – pomyślała i znowu spojrzała za siebie. "W kiepskich horrorach zawsze tak jest – noc, ulica, mgła i kobieta. I kobieta zawsze w szpilkach. Taka kobietka... Idzie szybko – tup, tup, tup, a za nią sunie zabójca – łup, łup, łup! Ich oddechy mieszają się z coraz szybszymi i szybszymi krokami – tup, tup, tup - łup, łup, łup! I jeszcze łomot przerażonego serca. I brzęk tłuczonego szkła. Nie brzęk, a brzdęk. Brzdęk właśnie. Muszę to namalować..."
Joanna przyspieszyła.
"Nie szkła, tylko serca – myślała dalej - bo gdzieś w mrocznym pokoju, mrocznej kamienicy od stu mrocznych lat trwa mroczna balanga. I każdej nocy, tak około drugiej, na ścianę tej kamienicy rzucają się serca. Muszę to zapisać."
- Cześć!
Joanna zachwiała się. Buty wypadły jej z ręki. Przed nią stał uśmiechnięty Jerry.
- Jezu, człowieku, ale mnie wystraszyłeś! Myślałam, że to... A to ty!
- Zawiedziona? Wolałabyś, żeby to był morderca?!
Mówiąc to Jerry rozczapierzył palce i zrobił zeza.
- Natychmiast przestań! I tak jestem wykończona!
- A co cię tak wykończyło? - szarżował Jerry.
Joanna machnęła ręką i uśmiechnęła się. "Ach ten Jeryy... zawsze zjawia się wtedy, kiedy trzeba."
Znali się od dzieciństwa. Kiedy Jerry był małym Jerzykiem dostał na gwiazdkę hełmofon. Był taki szczęśliwy, jak tylko potrafi być szczęśliwy mały chłopiec, który dostał hełmofon. Miał szansę zostać liderem podwórkowej paczki. Jednak już na drugi dzień oddał hełmofon Joasi. W ten sposób kupił sobie to, czego zdobyć nie potrafił. Kupił sobie jej przyjaźń.
Jerry bezgranicznie kochał się w Joannie. Często na nią czekał przed jej pracownią. Nigdy jednak tam nie wchodził. Nikt tam nie wchodził. Jerry więc wpadał czasem do jej domu. Joanna nienawidziła słowa "dom" i nigdy go nie używała. Świat, w jej przekonaniu, kończył się za wszystkimi drzwiami wszystkich domów. Dom więc był końcem świata. I nie było ważne jakiego świata był to koniec, czy też czyjego świata był to koniec. Lubiła jednak Jerrego. Dobrze było im razem – śmiali się, rozmawiali, pili wino, gotowali... Kochali się tylko raz. Nigdy potem o tym nie rozmawiali. Jerry był cierpliwy, Joanna nie protestowała.
I teraz, kiedy zjawił się w tej mrocznej ciemności, podniosła tylko buty i ruszyła przed siebie.
- Odprowadzę cię! - krzyknął Jerry do czarnego parasola... / cdn.
Apatia
 
Posty: 127
Dołączył(a): Cz, 03.01.2013 08:12
Lokalizacja: Malachitowy Las :)

Re: Mały człowiek z wielki psem (3)

Postprzez Andru88 Cz, 08.01.2015 11:44

Apatio dziękuje za kolejny odcinek bardzo mi się podoba zdanie "'Ręce domów chwytały ją za palce stóp" składam pani najlepsze życzenia z okazji nowego roku :twisted: ! Andru
Andru88
 
Posty: 24
Dołączył(a): N, 16.11.2014 07:15

Re: Mały człowiek z wielki psem (3)

Postprzez Apatia So, 10.01.2015 06:23

dziękuję i tez życzę wszystkiego dobrego :)
Apatia
 
Posty: 127
Dołączył(a): Cz, 03.01.2013 08:12
Lokalizacja: Malachitowy Las :)

Re: Mały człowiek z wielki psem (3)

Postprzez Andru88 Śr, 21.01.2015 09:06

Pani Apatio nie poganiam tylko proszę o kolejny odcinek bo te trzy znam już chyba na pamięć :P
Andru88
 
Posty: 24
Dołączył(a): N, 16.11.2014 07:15

Re: Mały człowiek z wielki psem (3)

Postprzez piwonie86 Wt, 23.02.2016 15:21

Andru88 napisał(a):Apatio dziękuje za kolejny odcinek bardzo mi się podoba zdanie "'Ręce domów chwytały ją za palce stóp" składam pani najlepsze życzenia z okazji nowego roku :twisted: ! Andru

ciekawe, wciągnęłam się:))
piwonie86
 
Posty: 12
Dołączył(a): Cz, 18.02.2016 16:46

Re: Mały człowiek z wielki psem (3)

Postprzez Apatia Śr, 02.03.2016 06:45

piwonie86 napisał(a):
Andru88 napisał(a):Apatio dziękuje za kolejny odcinek bardzo mi się podoba zdanie "'Ręce domów chwytały ją za palce stóp" składam pani najlepsze życzenia z okazji nowego roku :twisted: ! Andru

ciekawe, wciągnęłam się:))


opowiadanie ukazało się w zbiorze opowiadań "Mały człowiek z wielkim psem" nakładem wydawnictwa ElSet Olsztyn :) polecam i serdecznie pozdrawiam
Apatia
 
Posty: 127
Dołączył(a): Cz, 03.01.2013 08:12
Lokalizacja: Malachitowy Las :)

Re: Mały człowiek z wielki psem (3)

Postprzez welfareheals Śr, 13.10.2021 01:28

welfareheals
 
Posty: 33376
Dołączył(a): Cz, 23.09.2021 12:39


Re: Mały człowiek z wielki psem (3)

Postprzez welfareheals N, 10.03.2024 14:49

welfareheals
 
Posty: 33376
Dołączył(a): Cz, 23.09.2021 12:39


Powrót do Wasza twórczość



cron