Szpinak

Smacznie

Szpinak

Postprzez Kruczynka Śr, 28.12.2005 23:08

Postanowilam troche zielonej wiosny przemycic na talerz i szpinak wydal mi sie odpowiedni,ale nie mam pojecia co i jak z nim.Tzn.mrorzony rozmarznie i co...z czym?Bede bardzo wdzieczna wszystkim milosnikom i fanatykom szpinaku za wszelkie porady i przepisy,pozdrawiam
Avatar użytkownika
Kruczynka
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr, 28.12.2005 00:23
Lokalizacja: z Nowej Aleksandrii ;-)

Postprzez gocha Cz, 29.12.2005 20:06

Najprosciej (ale wychodzi typowa szpinakowa ciapa): rozmrozic od razu na patelni, jak juz bedzie cieple wrzucic lyzke masla i drobno pokrojone 2-3 zabki czosnku (smak czosnku musi byc wyczuwalny), posolic i popieprzyc do smaku, smazyc az cala woda wyparuje. Mozna zagescic zoltkiem (zoltko do kubeczka, dodawac po trochu wody ze szpinaku, az bedzie rzadkie, wlac na patelnie, wymieszac), albo gesta smietana wymieszana z odrobina maki. Mozna dolozyc uprazone listki migdalow.
Duzo lepszy jest zrobiony w ten sposob swiezy szpinak, bez krojenia, po prostu cale liscie, ale wtedy najpierw trzeba rozpuscic maslo, wrzucic na chwilke czosnek, a potem szpinak, smazyc mieszajac (nie za energicznie), az szpinak bedzie caly miekki.
Avatar użytkownika
gocha
 
Posty: 474
Dołączył(a): Pn, 18.07.2005 20:40
Lokalizacja: arlington hts, IL

Do Gochy..

Postprzez Kruczynka Cz, 29.12.2005 22:23

Dzieki bardzo za przepis i rade,bronilam sie jak lwica przed tymi przepisami na opakowaniach-nie chcialam aby to bylo takie pospolite danie. Ale najwidoczniej w prostocie dżemie sukces(nie tylko kulinarny)...:-))dzieki jeszcze raz,pozdrawiam,papa
Avatar użytkownika
Kruczynka
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr, 28.12.2005 00:23
Lokalizacja: z Nowej Aleksandrii ;-)

Postprzez Nutka N, 01.01.2006 19:51

Ja szpinak sparzam... a potem wrzucam na patelnie z rozgrzanym maslem... troche to wszystko sole i dodaje czosnku... gestej smietany i sera fety... pyszne... a do tego grzanki z oregano skropione troszke oliwa z oliwek:)
Avatar użytkownika
Nutka
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 20:55

c.d szpinaku

Postprzez Dana Wt, 03.01.2006 19:38

Ja mam jeszcze troszkę inny sposób na szpinak i zapewniam Was,że jest pyszny!
Szpinak mrożony Hortex (najlepszy) wrzucam da garnka (1 paczkę) ,rozmrazam na średnim ogniu aż trochę wyparuje.Dodaję do niego 1 łyżeczkę vegety,2 ząbki czosnku i chwilę duszę razem.Na koniec dodaję starty na tarce żółty ser (morski - OSM Mońki) i mieszam chwilkę aż ser się rozpuści.I to wszystko-PYCHOTA!!! Smacznego!
Dana
 
Posty: 8
Dołączył(a): Śr, 25.05.2005 22:46
Lokalizacja: opolskie

Postprzez Nutka Wt, 03.01.2006 22:15

dana jutro wyprubuje... i wiesz czuje, ze bede stosowala twoj rpzepis zamiennie z moim..:0 Dziekuje
Avatar użytkownika
Nutka
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 20:55

Postprzez Kruczynka So, 07.01.2006 19:12

Dana,dzieki bardzo za przepis na szpinak z serem-REWELACJA!!! pychota-mala rzecz, a cieszy ;-);-) pozdrawiam serowo i szpinakowo,paaaaaaaa
Avatar użytkownika
Kruczynka
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr, 28.12.2005 00:23
Lokalizacja: z Nowej Aleksandrii ;-)

Postprzez seth Cz, 26.01.2006 18:37

a ja mam przepis na sos do makaronu!!!PYCHA!!!
Zamrozony szpinak (ale zmielony nie w lisciach) rozmrozic na patelni.Dodac 1/2 kostke rosolowa i przetarty czosnek (3-4 zabki-jak kto lubi).Dodac tez szczypte bazylii i poddusic do stanu "papki".
Dodac 1 butelke smietany do gotowania (Rama)+ser typu blue+2 duze topione serki kremowe(tylko kremowe albo typu ementaller-takie zeby byly jak najbardziej neutralne w smaku).Dusimy dusimy a potem odparowujemy na malym ogniu zeby uzyskac pozadana przez nas konsystencje (jedni lubia mniej inni bardziej gesty).
Polewamy tym sosem nasz makaron (jaki tylko lubimy) i mozemy ale nie musimy posypac parmezanem.
SMACZNEGO!!!:O)
Pychotka!!!:O)
P.S.Czasem jeszcze wrzucam do tego drobniutko pokrojona piers z indyka albo niewielka ilosc wedzonego lososia.
Poza tym ten sos jest tez fantastyczny do polowania tych malutkich mrozonych marcheweczek do gotowania:o)
Pozdrowionka!!!
Avatar użytkownika
seth
 
Posty: 717
Dołączył(a): Śr, 25.01.2006 14:18

Postprzez ZUZA Pt, 03.03.2006 09:58

A ja podgrzewam szpinak w garnku,sole i wbijam jajko.Wymieszac i kiedy jajko bedzie sciete,zjesc ze smakiem.
ZUZA
 
Posty: 18
Dołączył(a): So, 05.03.2005 09:47
Lokalizacja: Katowice

Postprzez marya Cz, 09.03.2006 13:55

A ja polecam gotową zupkę królewską Hortexu, ze szpinakiem właśnie. Pycha!
Avatar użytkownika
marya
 
Posty: 44
Dołączył(a): Pt, 04.03.2005 18:48
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez Baska Pt, 17.03.2006 18:50

Wszystko jak wyżej: dodać odparowany, szpinak z Hortexu do kopytek lub innych podobnych klusek. Smaczny i jaki efekt kolorystyczny.
Na ostatki jadłam pierogi ze szpinakiem., odsmażane. Zrobiłam w domu: mocno odparowac szpinak, przyprawić czonkiem lub cebulke podsmażoną, dodać jajko, sól, pieprz, troche gałki i dosypać odrobinę bułki tartej lub grysiki, zeby zagęścić. Podałam gotowane posypane serem pleśniowym, - dobre, ale odsmażone na patelni lub w piekarniku - chrupkie i b.dobre.

Ale najszybciej makaron ze szpinakiem i serem, z jakim kto lubi: białym, parmezanem, gorgonzolą. To moje najszybszze danie obiadowo-kolacyjne i w miare postne.
Avatar użytkownika
Baska
 
Posty: 2549
Dołączył(a): Wt, 19.04.2005 16:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szpinak

Postprzez welfareheals Cz, 14.10.2021 04:57

welfareheals
 
Posty: 33376
Dołączył(a): Cz, 23.09.2021 12:39

Useful Stock Market Tips

Postprzez FrankJScott Pt, 05.11.2021 22:08

In reply to the lady asking about what does trends mean in business, market research report template ppt, what will be trending in 2021, what is market basket analysis explain with example, I highly suggest this new stock market info info alongside all projected job market growth definition, market analysis summary business plan example, market analysis template pdf, market trends meaning in french, look at this top stock market trends details alongside all stock market analysis software free download, real estate market analysis jobs, how to market a food business, market basket analysis meaning, try this updated stock market tips blog for market analysis meaning in economics, job market trends meaning, current labor market trends 2021, what are the market trends today, Also don't forget this updated stock market tips info as well as market trends analysis examples, market research report template excel, stock market analysis software india free download, technical analysis of stock market trends book, look at this great stock market analysis info for stock market research analyst jobs, what is the housing market trend, stock market technical analysis jobs in chennai, as well as this new stock market tips details as well as what is a market analysis for real estate, how to write market trends in business plan, what is the current stock market trend, target market analysis report example, look at this high rated stock market info info and don't forget job market trends definition, cryptocurrency market trends today, share market research software, what do you mean by market trends, try this top stock market news details for how to market a food business, what is the market analysis in a business plan, market analysis document template, market analysis ppt template free, Also don't forget this cool stock market analysis advice not to mention market research brief example pdf, what are the latest trends in recruitment, crypto market trend today, free real estate market analysis template, look at this best stock market advice details for market research analyst jobs in bangalore, market research tools and techniques, market research analyst jobs uk, See More Updated Stock Market Analysis d20458d
FrankJScott
 
Posty: 9834
Dołączył(a): Wt, 17.08.2021 23:30
Lokalizacja: Czech Gold Coin




Powrót do Przepisy kulinarne